НБУ зобов'язав банки розкривати повну вартість споживчого кредиту

НБУ зобов'язав банки розкривати повну вартість споживчого кредиту

Відтепер до його вартості включатимуть страхові та податкові платежі, вартість послуг нотаріусів та державних реєстраторів, тощо

НБУ зобов'язав банки розкривати повну вартість споживчого кредиту
фото www.flickr.com/photos/134562672@N08/26370656895

Національний банк змінив підхід, за яким банки розраховуватимуть вартість споживчого кредиту. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Відтепер до вартості споживчого кредиту в залежності від його виду та за наявності додаткових та супутніх послуг третіх осіб банки включатимуть вартість страхових та податкових платежів, зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування, вартість послуг нотаріусів, платежі за послуги державних реєстраторів, оцінювачів тощо», йдеться в повідомленні.

Як зазначили в пресслужбі,мета цієї норми – «розкривати інформацію про повну вартість споживчих кредитів, аби споживачі фінансових послуг розуміли всі свої витрати на отримання та обслуговування таких кредитів».

Нагадаємо: раніше НБУ, Мінфін та регулятори затвердили Стратегію розвитку фінансового сектору України до 2025 року. Вона передбачає проведення реформ в усіх сегментах фінансового сектору: на банківському ринку, в секторі небанківських фінансових установ, на ринках капіталу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію