Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Уряд планує зменшити бюрократію в спілкуванні бізнесу з військкоматами - Дубілет

Уряд планує зменшити бюрократію в спілкуванні бізнесу з військкоматами - Дубілет

Ця ідея має бути втілена у життя вже 2020 року

Уряд планує зменшити бюрократію в спілкуванні бізнесу з військкоматами - Дубілет
Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет
Фото: УНІАН

Уряд  уже цього року планує зменшити кількість бюрократичних процедур для українського бізнесу, який має інформувати військкомати про своїх співробітників. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив  міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет.

«Ми знайшли, як мені здається, дуже елегантне рішення, як зменшити бюрократію для українського бізнесу. Одна з частих скарг, яку доводиться чути від українських бізнесменів щодо зайвої бюрократії, стосується віськкоматів. За нашими законами компанії мають з ними постійно листуватись щодо своїх співробітників. Годі і казати, що все листування виключно у паперовій формі.

Після ряду зустрічей з Міністерством оборони та іншими органами ми відкрили проєкт з двох частин. По-перше. Як відомо, зараз компанії подають по своїх співробітниках звітність у податкову службу. Наша ідея проста: додати в цю звітність пару полів по військовому квитку та вбити, таким чином, паперові документи», – написав міністр Кабінету Міністрів.

На думку чиновника, таким чином державі не потрібно буде витрачати час і гроші та створювати нове технічне рішення, а життя бізнесу не ускладниться новими звітами і програмами.

Інше рішення  стосується проблеми, коли бізнес повинен повідомляти військкомати про зміни в даних своїх співробітників. «Тут рішення очевидне: зробити автоматичний збір інформації з уже наявних реєстрів і автоматично надсилати ці дані до військкоматів, не відволікаючи бізнес», – зазначив Дубілет.

За його словами, зараз в уряді триває робота над планом впровадження цього проєкту. «Я розраховую, що маємо все запустити та змінити законодавство вже цього року», – зазначив також чиновник.

Також Кабмін планує скасувати 40% форм Держстату, які заповнюють українські підприємства. Головною ідеєю реформи є не збирати з підприємств ту інформацію, яка і так є в держави.

Нагадаємо: раніше Дубілет анонсував запуск програми, яка має на меті забезпечити взаємодію державних органів із громадянами через популярні месенджери.

Як повідомлялось, наприкінці листопада стало відомо, що уряд має намір створити електронний сервіс, який замінить паперові квитанції про оплату, наприклад, паспорта, аліментів, мит.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті