Україна втратила три позиції в рейтингу інноваційних економік Bloomberg

Україна втратила три позиції в рейтингу інноваційних економік Bloomberg

Україна опинилась на 56-у місці, лідером рейтингу стала Німеччина

Україна втратила три позиції в рейтингу інноваційних економік Bloomberg
фото Shutterstock

У цьогорічному рейтингу інноваційних економік світу за версією Bloomberg Україна втратила три позиції і спустилась на 56-е місце.

Лідером стала Німеччина, якій вдалось розірвати шестирічну серію перемог Південної Кореї. Сінгапур через два роки змін повернути собі свою третю сходинку. В першу десятку також увійшли Швейцарія, Швеція, Ізраїль, Фінляндія, Данія, США і Франція.

Україна втратила три позиції в рейтингу інноваційних економік Bloomberg

Рейтинг пролив світло на здатність країн до інновацій, що є ключовою темою Всесвітнього економічного форуму в Давосі, який проходитиме з 21 по 24 січня.

В цьогорічному рейтингу Німеччина отримала найвищі оцінки в трьох категоріях – у виробництві доданої вартості, концентрації високотехнологічних компаній та патентної активності.

«Виробничий сектор продовжує бути висококонкурентним і є джерелом інновацій», – сказав Карстен Бжескі, головний економіст ING Germany.   

Однак він навів декілька причин, чому Німеччині не варто надто радіти своїй інноваційній позиції. Інновації в ФРН в сфері послуг вражають набагато менше і близько третини витрат на дослідження та розробки припадають на автопром, а це значить, що «слабкість цього сектора може вплинути на інноваційні можливості Німеччини, пояснив він.

Статус ФРН як виробничого гіганта засновувався на автомобільній промисловості, але проблеми із забруднення навколишнього середовища, торгові конфлікти та уповільнення економіки вплинули на попит.

Експерт також додав, що ще одним приводом для занепокоєння є нестача інновацій в сфері вищої освіти в ФРН.

Нагадаємо: Україна посіла друге місце серед країн із доходом нижче середнього рівня в рейтингу Глобального індексу інновацій ООН. У цій категорії Україну обійшов В’єтнам, а на третьому місці розташувалась Грузія. В минулорічному звіті Україна посідала перше місце в своїй категорії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію