НБУ оптимізував структуру під отримання нових функцій в межах проєкту «спліт»

НБУ оптимізував структуру під отримання нових функцій в межах проєкту «спліт»

Створено нові підрозділи та управління, їх керівників найближчим часом обиратимуть на конкурсах

НБУ оптимізував структуру під отримання нових функцій в межах проєкту «спліт»
Фото: УНІАН

Національний банк провів трансформацію внутрішньої структури  задля забезпечення ефективного виконання функцій з регулювання ринків небанківських фінансових послуг, які отримає з 1 липня 2020 року від Нацкомфінпослуг в рамках проєкту «спліт». Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

«Створено два нові департаменти: методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ в блоці «Монетарна стабільність» та нагляду за страховими ринком в блоці «Пруденційний нагляд», – зазначають в НБУ.

До 1 липня 2020 року ці підрозділи займатимуться розробкою пропозицій Національного банку до законодавчих ініціатив, нормативно-правових актів та процесів, які сприятимуть ефективному правонаступництву функцій від Нацкомфінпослуг. 

Після передачі функцій Нацкомфінпослуг, тобто після 1 липня 2020 року, департамент нагляду за страховим ринком відповідатиме за здійснення пруденційного нагляду за страховими компаніями, спеціалізованими перестраховиками та страховими посередниками, а департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ​ – за розробку і супроводження нормативно-правових та розпорядчих актів з питань регулювання небанківського фінансового ринку.

Крім того, у структурі департаменту нагляду за фінансовими установами (який раніше був департамент банківського нагляду) створено управління нагляду за небанківськими кредитними установами та управління нагляду за фінансовими компаніями. А у структурі департаменту виїзних перевірок (який раніше був департаментом виїзних перевірок банків) створено управління перевірок небанківських фінансових установ.

Також повністю оновлено структуру департаменту ліцензування, яка відтепер включатиме чотири управління: ліцензування кредитних установ, ліцензування страхових компаній, ліцензування фінансових компаній та експертно-аналітичне управління, а також відділ ліцензування платіжних послуг.

Найближчим часом будуть оголошені конкурсні відбори на керівні посади в новостворених підрозділах та підбір на вакантні посади, які з’явилися в результаті внесення змін до організаційної структури НБУ.

Раніше Mind повідомляв, що НБУ склав графік планових перевірок 45 банків 2020 року. Також будуть проводитися позапланові перевірки банків та інших фінансових установ.

Раніше Mind повідомляв, що Верховна Рада 12 вересня 2019 року ухвалила в цілому закон про «спліт» у редакції Дубинського, який передає Нацбанку повноваження з нагляду за небанківськими фінансовими установами. 

Детальніше про наслідки такого рішення читайте в матеріалі «Спліт» таки стався: як НБУ отримав нову сировину для реформ. Що тепер буде з фінансовими ринками».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію