Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
ЄС готовий йти назустріч українським ініціативам щодо втілення Угоди про асоціацію

ЄС готовий йти назустріч українським ініціативам щодо втілення Угоди про асоціацію

Однак чекає на підтвердження цих амбіцій українською стороною

ЄС готовий йти назустріч українським ініціативам щодо втілення Угоди про асоціацію
Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас
Фото: УНІАН

Європейський Союз готовий йти назустріч українським ініціативам щодо реалізації Угоди про асоціацію, проте чекає, щоб ці амбіції були підтверджені українською стороною. Про це під час дискусії «Порядок денний європейської інтеграції: амбіції України на 2020 рік» заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас, повідомляє «Європейська правда».

Він висловив упевненість, що засідання Ради асоціації дасть поштовх для впровадження українських амбіцій. Та водночас Маасікас  зазначив, що до цього Україні доведеться провести чималу роботу, і зокрема для отримання промислового безвізу, який українська влада оголосила одним зі своїх пріоритетів.

«Що стосується угоди АСАА, то тут потрібна дипломатія з дуже великими навичками, щоб переконати, що це вам потрібно і ви готові до цього», – сказав посол ЄС в Україні.

На думку посла, не меншим викликом це має стати й для громадянського суспільства. «Важливо, що буде після того – треба тримати уряд у тонусі, щоб змушувати їх виконувати те, про що домовимося», – пояснив Маасікас.

Раніше Mind писав, що за словами віце-прем'єр-міністра з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби, уже у 2020 році може бути підписаний перший договір в рамках Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA), відомого як «промисловий безвіз».

Нагадаємо: на початку грудня Верховна Рада ухвалила в цілому проєкт закону №2172 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті