Україна хоче відмовитися від ідеї митного союзу з Євросоюзом – Кулеба

Україна хоче відмовитися від ідеї митного союзу з Євросоюзом – Кулеба

Нова влада переглянула пріоритети 2014 року

Україна хоче відмовитися від ідеї митного союзу з Євросоюзом – Кулеба
Дмитро Кулеба
фото DR

Віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба розповів про пріоритети, які країна буде відстоювати в ході засідання Ради асоціації в Брюсселі 28 січня, пише Європейська правда.

За його словами, багато устремлінь 2014 року були переглянуті новою владою України. Зокрема, вирішено було відмовитися від ідеї митного союзу з Євросоюзом.

Україна відклала ідею входження у митний союз з ЄС, роблячи ставку на максимальне спрощення всіх митних процедур та сприяння інтенсивному руху товарів через митний кордон, доступу українських виробників на ринок ЄС, зазначив віце-премʼєр.

Серед пріоритетів України він назвав інтеграцію в енергетичний та цифровий ринки ЄС, отримання «промислового безвізу», а також створення «нового порядку денного в сфері юстиції та свободи», назвавши останній пункт «питанням, яке вже перезріло».

«Окрім цього, на порядку денному – долучення до Європейської зеленої угоди, а це охопить майже всі сектори», – додав віце-прем’єр.

«У 2019 році ми мали 32 товарні позиції, по яких європейські квоти були повністю або майже повністю вичерпані. Те ж саме – у 2018 році. Минулого року таких позицій було 26. Це означає, що нам вже надто тісно в цих умовах», – пояснив він.

Ще один пріоритет – максимальне спрощення всіх митних процедури між Україною та ЄС. На думку Кулеби, це буде вигідніше для економіки України, ніж інтеграція у митний союз з ЄС.

«Ми відмовляємося від ідеї створення митного союзу з ЄС. На цьому етапі ми хочемо максимально спростити всі митні процедури, інтегрувати Україну в максимальну кількість форматів, які сприятимуть проходженню товарів через митний кордон», – зазначив  Кулеба.

Раніше ідея про створення митного союзу з ЄС була запропонована у 2017 році за президенства Петра Порошенка і передбачала, що Україна мала створити більш глибокий варіант економічної співпраці з ЄС, ніж звичайна зона вільної торгівлі.

Ще тоді експерти зауважували, що така ідея не буде вигідна Україні. Для цього Україні довелося б відмовитися від нині чинних угод про вільну торгівлю з іншими країнами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло