ФБР змусило Apple відмовитися від ідеї шифрувати копії пристроїв в iCloud

ФБР змусило Apple відмовитися від ідеї шифрувати копії пристроїв в iCloud

Apple та спецслужби давно ведуть війну за право доступу до приватної інформації користувачів

ФБР змусило Apple відмовитися від ідеї шифрувати копії пристроїв в iCloud
фото Shutterstock

Apple передумала давати користувачам iPhone можливість шифрувати дані, які зберігаються в iCloud, повідомили Reuters п'ять джерел, знайомих з ситуацією.

Це сталося після того, як ФБР поскаржилося, що такий крок міг стати перешкодою в ході розслідувань.

Apple повідомила Бюро про плани запровадити наскрізне шифрування в хмару два роки тому. Перед цим між спецслужбою і технокомпанією розгорівся конфлікт під час розслідування теракту в Сан-Бернардіно, де в 2016 році Сіад Фарук вбив 14 осіб. ФБР вимагала від Apple дати доступ до зашифрованої інформації на айфоні нападника.

Корпорація відмовилася це робити, а ФБР в результаті зламало смартфон за допомогою приватної компанії.

За даними Reuters, Apple повідомило ФБР, що запропонує користувачам наскрізне шифрування даних. Це означає, що у компанії не буде ключа розшифровки, тому передавати дані владі вона не зможе навіть за рішенням суду.

Після обговорення цього плану з агентами ФБР в приватному порядку Apple від нього відмовилася, запевняють джерела Reuters.

Про проблему співпраці Apple і спецслужб згадали після того, як 14 січня генпрокурор США Вільям Барр звинуватив корпорацію в тому, що вона не надала істотних даних для розслідування теракту на військовій базі в Пенсакола.

Барр закликав компанію розблокувати два айфони, що належали курсанту з Саудівської Аравії, який влаштував на базі стрілянину. Як пише Reuters, Apple передала ФБР резервну копію iCloud нападника.

За матеріалами Meduza

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло