Опалювальний сезон може бути зірвано – заява «Укртрансгазу»

Опалювальний сезон може бути зірвано – заява «Укртрансгазу»

Кошти держпідприємства були заблоковані на рахунках на виконання давнього судового рішення

Опалювальний сезон може бути зірвано – заява «Укртрансгазу»
фото Укртрансгаз

Компанія «Укртрансгаз», яка до завершення анбандлінгу відповідала за газотранспортну систему України,  заявила 21 січня, що арешт її майна і рахунків «може негативно вплинути на стабільність роботи по забезпеченню сталого проходження опалювального сезону». Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Укртрансгаз» звернувся до Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро України з проханням не допустити заволодіння коштами АТ «Укртрансгаз» у розмірі 2,3 млрд гривень компаніями ТОВ «Фінансова компанія «Фін-Інвест» та ПрАТ «Укренергозбут».

«Кошти були заблоковані на рахунках державного підприємства на виконання судового рішення, винесеного Арбітражним судом Києва 12.07.2007 року. «Укртрансгаз» розцінює таке рішення як неправомірне, а спільні дії двох приватних компаній – як такі, що можуть мати ознаки шахрайства», – ідеться в заяві «Укртрансгазу».

У компанії нагадали, що йдеться про суд майже 20-річної давнини.

«Арбітражний суд міста Києва рішенням від 12.07.2000 у справі № 17/32 зобов’язав «Укртрансгаз» поставити 305 млн куб. м природного газу споживачам ЗАТ «Укренергозбут». При цьому вартість природного газу не була наведена і рішення не містило будь-якої визначеної грошової суми. З того часу позивач не займався стягненням газу з відповідача», – стверджують у компанії.

Як зазначили в «Укртрансгазі», після завершення анбандлінгу, з 1 січня компанія виконує функцію оператора газових сховищ та налагоджує всю необхідну технічну взаємодію з юридично відокремленим ТОВ «Оператор ГТС України» щодо підтримання надійного та безперебійного транспортування природного газу споживачам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію