Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Саудівський принц Мухаммед причетний до зламу телефона Джеффа Безоса – ООН

Саудівський принц Мухаммед причетний до зламу телефона Джеффа Безоса – ООН

З телефону глави Amazon було викрадено великий обсяг даних

Саудівський принц Мухаммед причетний до зламу телефона Джеффа Безоса – ООН
фото Getty Images / Global Images Ukraine

Представники ООН повідомляють, що мають достатньо доказів того, що Саудівська Аравія зламала телефон засновника Amazon.com Джеффа Безоса, і що королівство і США повинні в зв’язку з цим провести розслідування, пише Reuters з посиланням на джерело.

Посадові особи ООН планують публічну заяву з інформацією про те, що служба безпеки Безоса отримала звіт судової експертизи, в якому вказано, що його телефон, ймовірно, був зламаний за допомогою шкідливого відео-файлу, відправленого з акуанта в WhatsApp, який належить наслідному принцу Саудівської Аравії Мухаммеду бін Салману.

У звіті FTI Consulting йдеться, що з телефону Безоса зникли величезні обсяги даних після отримання цього відео в середині 2018 року.

Звіт може погіршити відносини між найбагатшою людиною в світі і Саудівською Аравією, репутація якої зіпсувалася після вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі в 2018 році, який також був оглядачем газети Washington Post, яка належить Безосу.

The Guardian першою повідомила про ймовірну причетність наслідного принца. Видання пише, що зашифроване повідомлення з номера, який використовується принцем, містило шкідливий файл, який проник в телефон Безоса і витягнув великі обсяги даних.

За словами представників ООН, вони готуються до більш повного докладу, який вони очікують представити в ООН в червні.

Відносини між Безосом і та Мухаммедом, які мали дружні стосунки, зіпсувалися з початку минулого року після того, як Саудівська Аравія висловила невдоволення тим, як в газеті Washington Post висвітлюється вбивства Хашоггі.

Нагадаємо, Джамаль Хашоггі був убитий 2 жовтня 2018 року на території генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі. ЗМІ писали, що журналіста катували, а його тіло розчленували і сховали в колодязі на території резиденції саудівського генконсула.

Майже через рік, у вересні 2019-го, наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман визнав відповідальність за загибель журналіста, але при цьому зазначив, що не знав про підготовлюване вбивство.

В ООН виступили з результатами розслідування, що влада Саудівської Аравії причетна до організації вбивства журналіста.

Як повідомлялося, п'ятьох обвинувачених у вбивстві Хашоггі засудили до смертної кари.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті