Захворіло у світі
12,292,678
Померло у світі
555,493
Вилікувалось у світі
6,760,613
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Влада Саудівської Аравії причетна до вбивства журналіста Хашоггі – розслідування ООН

Влада Саудівської Аравії причетна до вбивства журналіста Хашоггі – розслідування ООН

Слідчі вважають, що стосовно принца Мухаммеда має бути проведено кримінальне розслідування

Влада Саудівської Аравії причетна до вбивства журналіста Хашоггі – розслідування ООН
фото FoxNews

Група слідчих ООН має докази причетності наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана до вбивства журналіста Джамаля Хашоггі. Про це 19 червня повідомила керівник слідчої групи Аньєс Калламар, передає RFI.

Протягом шести місяців група слідчих готувала спеціальний звіт у справі Хашоггі, обсяг якого – понад 100 сторінок. У ньому вказано, що «Хашоггі став жертвою умисного вбивства, фактично те, що трапилося можна назвати стратою. Вона сталася за межами Саудівської Аравії, однак за ці дії королівство має нести відповідальність відповідно до міжнародних законів, в тому числі і в сфері захисту прав людини».

Крім принца Мухаммеда бін Салмана під підозрою слідчих ООН знаходяться ще кілька високопосадовців Саудівської Аравії.

Під час прес-конференції спецдоповідач Аньєc Калламар наполягала на тому, щоб залишити в силі санкції щодо 17 осіб, накладені деякими країнами в зв'язку з їх імовірною причетністю до вбивства журналіста. Вона також вимагає, щоб до списку санкцій було включено і принца бін Салмана. Калламар вважає, що стосовно принца на міжнародному рівні має бути проведено кримінальне розслідування.

«Ми сфокусували увагу на тому, хто віддав наказ про вбивство. Я не маю фактів про те, хто віддав цей наказ. Але у мене є факти, що вказують на те, що високопосадовці були співучасниками. Ці факти вимагають подальшого розслідування, особливо ті, що стосуються наслідного принца. В першу чергу той факт, що виконавці вбивства звітували перед ним», – сказала вона.
В Саудівській Аравії відреагували на звіт слідчої групи ООН, заявивши, що в ньому «немає нічого нового». А глава МЗС країни Адель аль-Джубейр написав в Twitter, що в доповіді є «очевидні протиріччя і безпідставні звинувачення». За його словами, розслідування справи Хашогджі знаходиться у виключній компетенції саудівського правосуддя.

Нагадаємо, журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі був убитий 2 жовтня минулого року на території саудівського консульства в Стамбулі, куди він зайшов для отримання документів для реєстрації шлюбу, але більше не вийшов.

11 жовтня газета The Washington Post повідомила, що в розпорядженні турецьких служб є відеозаписи і аудіофайли, що підтверджують причетність Саудівської Аравії до смерті Хашоггі. Офіційний Ер-Ріяд визнав, що журналіст був убитий на території саудівського консульства, але причетність до вбивства когось із високопоставлених осіб заперечував.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті