Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Гончарук: Україна може отримати трирічну програму співпраці з МВФ найближчим часом

Гончарук: Україна може отримати трирічну програму співпраці з МВФ найближчим часом

Драйверами економічних змін в Україні мають стати земельна реформа, приватизація та державно-приватне партнерство

Гончарук: Україна може отримати трирічну програму співпраці з МВФ найближчим часом
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Україна може отримати трирічну програму співпраці з Міжнародним валютним фондом уже найближчим часом. Про це в інтерв’ю he Report Company спільно з Newsweek, оприлюдненому на сайті Кабінету Міністрів, повідомив прем’єр-міністр України Олесій Гончарук. 

«Найближчим часом ми очікуємо отримання трирічної програми від МВФ, і ми вже узгоджуємо ключові умови. За півмісяця у нас уже було три візити, і це є найкращою ознакою наших стійких відносин із фондом. Наші колеги з МВФ мали змогу співпрацювати з багатьма різними країнами, тому ми сподіваємося на ефективність та позитивні результати співпраці з ними», – зокрема, зазначив Гончарук.

Він зауважив, що в питанні співпраці МВФ з Україною йдеться «не стільки про гроші, скільки про довіру», адже МВФ – це «найефективніший інструмент для відновлення довіри до України на міжнародному рівні».

Гончарук не став оприлюднювати деталі програми співпраці МВФ з Україною, однак зазначив, що «програма може містити пункт щодо зменшення адміністративного тиску на енергетичних ринках, отже ми можемо очікувати подальшої лібералізації в цій галузі». 

«Раніше напередодні виборів тарифи знижували до мінімуму, аби ощасливити людей, але для цього не було жодного економічного обґрунтування, а, відтак, це наносило шкоду національній економіці. Це також була схема, яка дозволила відібрати в держави мільйони доларів. Тож лібералізація ринку є дуже важливим кроком», – наголосив прем'єр.

Також він зазначив, що макроекономічну стабільність в Україні може забезпечити Національний банк як незалежний фінансовий регулятор. 

«Підтримка незалежності цієї інституції (НБУ. – Mind) може бути важливою частиною програми МВФ. Існують також важливі елементи банківського сектору, які можна переглянути. Однією з особливостей сектору є те, що зараз є занадто великий відсоток державних банків, відтак, наявність якісного корпоративного управління в цих банках є під великим питанням. Ми повинні запровадити хороше корпоративне управління, щоб запобігти втручанням політиків у діяльність фінансового сектору через ці великі державні банки», – сказав Гончарук.

Він додав, що надзвичайно важливим на сьогодні є виконання нещодавно ухваленого закону про розширення прав банків на регулювання фінансових суб'єктів, зокрема, компаній, які надають фінансові послуги, як-от страхування. Це також може бути важливою частиною програми. 

Крім того, прем'єр-міністр повідомив, що уряд має намір продовжувати реформу фіскальної та митної служб та боротьбу з корупцією та незаконним збагаченням.

Драйверами економічних змін в Україні, за його словами, мають стати земельна реформа, приватизація та інструменти ДПП (державно-приватного партнерства.  – Mind). «У межах цього є точки зростання, які можуть бути відображені в новій програмі» – наголосив очільник уряду.

Він зазначив, що «Україна має великий інвестиційний потенціал» і додав: «Ми – надійний міст між Європою та Азією. Наші плани точно зацікавлять інвесторів. Перший, хто вирішить вкластися, отримає весь прибуток. Я думаю, що Україну слід розглядати як чудове місце з захоплюючими перспективами для інвестицій».

Раніше Mind писав, що Україна має виконати попередні умови для отримання траншу МВФ. Це дозволить здійснити запуск нової програми розширеного фінансування.

Також Mind повідомляв, що МВФ погодився надати Україні $5,5 млрд. Кошти надаватимуться Україні протягом трьох років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті