Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
«Наш турборежим отримав високу оцінку»: МВФ погодився надати Україні $5,5 млрд

«Наш турборежим отримав високу оцінку»: МВФ погодився надати Україні $5,5 млрд

Кошти надаватимуться Україні протягом трьох років

«Наш турборежим отримав високу оцінку»: МВФ погодився надати Україні $5,5 млрд
Кристаліна Георгієва
фото Xinhua\Hu Yousong

Україна та Міжнародний валютний фонд (МВФ) попередньо домовилися про нову трирічну програму на 5,5 мільярда доларів. Про це ввечері 7 грудня повідомила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє Deutsche Welle.

Як зазначили у МВФ, досягнуту попередню угоду з Україною ще мають затвердити у керівництві Фонду.

Зазначається, що того ж дня Георгієва провела телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, яку назвала «дуже конструктивною».

Вона «високо оцінила Зеленського за вражаючий прогрес, який він та його уряд домоглися за останні кілька місяців у просуванні реформ». Директор фонду «запевнила президента у готовності МВФ підтримати план української влади для підтримки макроекономічної стабільності й підвищення рівня економіки».

Зазначається, що рішення виділити гроші МВФ оголосив напередодні переговорів Зеленського з президентом Росії Путіним в Парижі. Таким чином, Захід намагається посилити переговорні позиції українського президента.

Зеленський підтвердив, що телефонна розмова з керівництвом МВФ була «дуже конструктивною».

«Втішений, що ми знайшли повне порозуміння і наш турборежим отримав високу оцінку з боку МВФ. Вдячний парламенту, уряду та всій нашій команді за невтомну роботу заради України. Нова програма співпраці з МВФ має на меті пришвидшити економічне зростання, активно викорінювати корупцію та підвищити добробут кожного українця», – зазначив він.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук назвав досягнуту угоду «маркером довіри до країни», а міністр фінансів Оксана Маркарова вважає це «сигналом для українського та міжнародного бізнесу, що Україна на базі макроекономічної стабільності прискорить економічне зростання».

Раніше стало відомо, що місія МВФ, яка працювала в Україні з 14 до 22 листопада, не змогла домовитися з українською владою про початок співпраці за новою кредитною програмою.

Наприкінці жовтня видання The Wall Street Journal повідомляло, що МВФ начебто затримує виділення Україні кредиту через стурбованість, що президент Зеленський не зможе повернути мільярди доларів, які, за цими даними, були виведені з українських банків, зокрема з «Приватбанку».

Раніше Зеленський запевняв, що у конфлікті між «Приватбанком» та його колишніми власниками, зокрема Ігорем Коломойським, він «захищатиме тільки державу, тільки громадян», і що його не цікавлять «ігри колишніх власників у судах» і він «не збирається бути на їхньому боці».

Раніше повідомлялося, що Україна не отримає траншу від МВФ до кінця цього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті