Україні, в якої РФ анексувала частину території, не достатньо занепокоєння та стурбованості світу – Зеленський

Україні, в якої РФ анексувала частину території, не достатньо занепокоєння та стурбованості світу – Зеленський

Він вважає, що для українців, які втратили своїх рідних та свої домівки замало згуртованості світу лише у соцмережах

Україні, в якої РФ анексувала частину території, не достатньо занепокоєння та стурбованості світу – Зеленський
Президент Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Україні не достатньо всесвітнього занепокоєння і стурбованості, колий йдеться про питання безпеки в Україні та анексії частини її території Російською Федерацією. Про це повідомив президент Володимир Зеленський, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

«Шостій рік як у моїй країні іде війна. Шостий рік як Росія анексувала у нас частину території, незважаючи на тисячі сторінок міжнародного права та сотні організацій, покликаних його захищати. Ось така у нас з вами new normality. Так, світ згуртувався навколо вирішення цих питань, але чи достатньо українцям, загиблим і тим, хто втратив домівки, чи достатньо їм всесвітньої стурбованості і занепокоєння? Цього замало і це є правда. І це лише один із прикладів, які свідчать, що нинішня архітектура світу, на жаль, вразлива, а існуючі інституцій не завжди працюють так ефективно, як цього вимагає саме сьогодення», – сказав президент.

Він зазначив, що світ потребує переосмислення та оновлення правил і особливо правил міжнародної безпеки.

«Світ не може бути згуртованим тільки у Facebook, коли перепостять виступ Грети Тумберг, фото жахливих пожеж у Австралії, чи, на жаль, збитого українського «боїнгу» в Ірані. Та чи означає це, що всі зробили висновки? Ні! Бо для більшості через тиждень це вже втрачає актуальність а у стрічку стукає новий гучний інформаційний привід», – переконаний глава української держави.

Зеленський впевнений, що порушені ним питання безпеки є надважливими для української економіки.

«В той же час наша філософія – перетворити свої проблеми на власну силу.. Виклики, які постали перед нами, перед українцями, мобілізують нас і змушують рухатись швидше, надихають робити неймовірне і неможливе. Ми програмуємо себе на позитивнее мислення  і …на амбітні задачі», – зазначив Зеленський.        

Нагадаємо, після виступу у Давосі, президент має відлетіти до Ізраїлю, де візьме  участь у Всесвітнього форуму пам'яті Голокосту.  У Офісі президента повідомили, що зустріч Зеленського і Путіна в Ізраїлі не запланована. Кажуть, якщо глави держав спілкуватимуться на полях Всесвітнього форуму пам'яті Голокосту, то лише для обговорення питань подальшого звільнення утримуваних осіб

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію