З угодою чи без неї, Іран ніколи не прагнутиме до ядерної зброї – Рухані

З угодою чи без неї, Іран ніколи не прагнутиме до ядерної зброї – Рухані

Іранський президент закликав країни ЄС не повторювати помилок Вашингтону

З угодою чи без неї, Іран ніколи не прагнутиме до ядерної зброї – Рухані
Хасан Рухані
фото www.flickr.com/photos/worldeconomicforum/12099909136

Іран ніколи не буде прагнути до створення ядерної зброї, незалежно від наявності угоди про його ядерну програму. Про це заявив президент Ірану Хасан Рухані, закликавши європейські країни уникнути помилки Вашингтона, який порушив угоду Тегерана з найбільшими державами 2015 року. Про це пише Reuters.

«Ми ніколи не прагнули до ядерної зброї ... З ядерною угодою або без неї, ми ніколи не будемо прагнути до ядерної зброї ... Європейські держави будуть нести відповідальність за наслідки порушення договору», – сказав Рухані.

 У відповідь на вихід Вашингтона з договору в 2018 році і повторне введення санкцій, Іран поступово відмовляється від своїх зобов'язань. Рухані сказав, що Іран зберігає прихильність колишньої угоді і може скасувати заходи щодо відмови від проходження договору, якщо інші сторони виконають свої умови угоди.

Нагадаємо: після вбивства американськими силами іранського генерала Касема Сулеймані, Іран  оголосив про вихід із Спільного всеосяжного плану дій по своїй атомній програмі.

Як повідомлялось, президент Ірану Хасан Рухані попередив, що європейським військам загрожуватиме небезпека, якщо Британія, Німеччина та Франція запустять механізм врегулювання суперечку в ядерній угоді (JCPOA), який може стати причиною впровадження нових санкцій.

«Сьогодні в небезпеці американський солдат, а завтра може бути європейський»,  сказав Рухані.

Пізніше Іран заявив, що ніколи не піде на переговори щодо нової ядерної угоди із США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію