Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
WADA призупинила дію ліцензії Московської антидопінгової лабораторії

WADA призупинила дію ліцензії Московської антидопінгової лабораторії

Рішення буде діяти до закінчення дисциплінарного розгляду, проведеного незалежним дисциплінарним комітетом

WADA призупинила дію ліцензії Московської антидопінгової лабораторії
фото www.flickr.com/photos/jarrettfrazier/12379927834/

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) прийняло рішення тимчасово призупинити ліцензію Московської антидопінгової лабораторії. Про це пише Інтерфакс.

«Всесвітнє антидопінгове агентство оголошує про тимчасове призупинення раніше виданої ліцензії Національної антидопінгової лабораторії в Москві (Московська лабораторія). Рішення вступає в силу негайно», – йдеться в заяві агентства.

«Це тимчасове призупинення забороняє Московської лабораторії виконувати будь-яку роботу, пов'язану з аналізом зразків крові в рамках програми «Біологічний паспорт спортсмена». Рішення буде діяти до закінчення дисциплінарного розгляду, проведеного незалежним дисциплінарним комітетом», – зазначається там же.

Зазначається, що 21 січня 2020 року експерти рекомендували голові Виконавчого комітету WADA Вітольда Баньке «тимчасово призупинити ліцензію Московської лабораторії і він погодився зробити це негайно».

«Цей крок був зроблений після рішення Виконавчого комітету WADA від 9 грудня 2019 року про те, що Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) знову буде оголошено не відповідним Всесвітньому антидопінговому кодексу в зв'язку з виявленням WADA маніпулювання деякими даними витягнутими  з Московської лабораторії в січні 2019 року, в порушенні умов відновлення РУСАДА у вересні 2018 року», – наголошується у заяві.

Підкреслюється, що тим самим РУСАДА зробила «серйозне порушення Кодексу етики».

WADA відкликало повну акредитацію Московської лабораторії в 2015 році після того, як Росії були висунуті звинувачення в наявності допінг програми. У травні 2016 року ліцензію лабораторії були частково повернута.

Нагадаємо: у грудні 2019 Виконавчий комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) одноголосно підтримав санкції проти Росії, запропоновані комітетом щодо відповідності WADA. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті