Trafigura хоче викупити долю «генерала Діно» в Puma Energy – Reuters

Trafigura хоче викупити долю «генерала Діно» в Puma Energy – Reuters

Наразі відомий ангольський генерал має 15% акцій енергетичної компанії

Trafigura хоче викупити долю «генерала Діно» в Puma Energy – Reuters
фото www.flickr.com/photos/trafigura_images/27156006896

Світовий трейдер Trafigura веде активні переговори про купівлю більше 10% долі в Puma Energy, яка належить ангольському генералу Леопольді Фрагозу ду Насіменто («генерал Діно») до кінця цього року. Про це повідомляє Reuters із посиланням  на власні джерела.

Наразі ангольський генерал володіє 15% акцій через свою компанію Cochan Holdings, тоді як Trafigura має 49%, а ангольська державна Sonangol – 28%.

Акціонерна структура Puma була сформована під керівництвом колишнього гендиректора і засновника Trafigura Клода Дофіна, який був близьким до правлячої ангольської еліти. Тим не менш, мрія швейцарської компанії про включення Puma до свого складу зіштовхнулась із перепоною у вигляді присутності генерала в якості зацікавленої сторони.

Trafigura вже давно хотіла реструктуризувати власність Puma, але рух у напрямку викупу акцій у Cochan почався лише після того, як в січні минулого року Емма Фітцджеральд зайняла пост гендиректора  Puma.

Це відбувається в той момент,коли Ангола взялась за перегляд власних активів. В 2019 влада країни оголосила про початок міжсекторної приватизаційної кампанії, яка передбачає включення до неї державної нафтової Sonangol та позбавлення її долі в Puma.

Одне з джерел зазначило, що Trafigura планує скоротити долю «генерала Діно» до менш ніж 5% з мето залучення більшого числа глобальних банків та нових інвестицій в акціонерний капітал.

Скоріше за усе, угода обійдеться Trafigura у $357-$535 млн.

Нагадаємо: минулого місяця Chevron Corp заявила про намір придбати бізнес Puma Energy з роздрібного продажу палива в Австралії за 425 млн австралійських доларів ($288 млн). Таким чином, Chevron повертається на австралійський роздрібний енергетичний ринок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію