Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Європа твердо налаштована ввести податок для техногігантів із США, не зважаючи на погрози Трампа

Європа твердо налаштована ввести податок для техногігантів із США, не зважаючи на погрози Трампа

Американський лідер попередив, що у відповідь введе мита на європейський автопром

Європа твердо налаштована ввести податок для техногігантів із США, не зважаючи на погрози Трампа
фото Shutterstock

Європейські лідери твердо стоять на своєму плані щодо впровадження податку на цифрові послуги для американських технологічних гігантів в найближчі місяці, не зважаючи на те, що президент Дональд Трамп погрожує вжити заходів у відповідь. Про це повідомляє CNBC.

Як довго зможе протриматись Європа на тлі загроз США ввести мита на прибуткову і вразливу автомобільну промисловість Європи ще не відомо.

Міністри фінансів Великобританії, Франції та Італії повідомили телеканалу, що планують продовжити оподаткування американських компаній, які займаються цифровими технологіями, якщо не вдасться знайти глобальне рішення. Податок завдасть удару по таким американським компаніям як Facebook, Amazon и Google.

Міністр економіки і фінансів Італії Роберто Гуальтьєрі заявив, що «якщо рішення на глобальному рівні не буде, ми підемо далі», але додав, що усі сподіваються, що відповідне рішення буде знайдено.

«Ми залучені в процес на глобальній основі. Наш податок розроблений таким чином, що ніхто не буде змушений платити зараз – оплата почнеться в наступному році», – додав він .

Франція планує ввести 3%-ий податок з продажів, які здійснюють технокомпанії, Великобританія має намір стягувати 2%-ий податок з прибутків пошуковиків,соцмереж і онлайн-майданчиків, які отримують прибутки від громадян королівства. Італія анонсувала 3%-ий податок на інтернет-транзакції.

Організація економічної співпраці та розвитку (ОЕСР) вирішила втрутитись у процес, щоб допомогти знайти глобальне рішення і уже з’явились «ознаки припинення вогню», коли Франція погодилась відкласти впровадження власного цифрового податку.

Британія та Італія дали зрозуміти, що їхні податкові плани можуть бути тимчасовими.

Зі своєї сторони, генеральний секретар ОЕСР Анхель Гуррія заявив, що, на його думку, єдине рішення може бути знайдено до кінця року.

Міністр фінансів Франції Бруно ле Мер під час WEF заявив, що його країна вирішила відтермінувати введення податку до 2020 року, але битва ще не закінчилась.

«В обмін на це… США погоджуються призупинити  санкції проти Франції», – додав він.

Міністр також зазначив, що ОЕСР необхідно очолити створення міжнародної основи для цифрового оподаткування, яке було б справедливим.

Міністр фінансів Британії Саджид Джавід заявив, що в квітні в його країні буде введено власний податок на цифрові послуги, але він також готовий до міжнародної угоди.

«Це пропорційний податок і податок, який спеціально розроблений як тимчасовий… Він відпаде, коли буде укладено міжнародну угоду», – сказав він.

Європейські країни давно скаржаться, що технологічні гіганти отримують величезні прибутки від споживачів, але платять мало податків. Завдяки цифровим податкам країни ЄС отримуватимуть мільйони фунтів та євро.

Утім Вашингтон заявив, що податки несправедливо націлені на американські компанії. Трамп та міністр фінансів СШВ Стівен Мнучін пригрозили заходами у відповідь.

Мнучін заявив у Давосі, що США вживуть заходів у відповідь проти «свавільних» та «дискримінаційних» цифрових податків. Він попередив, що ті країни, які наважаться на впровадження податку,можуть «зіштовхнутись з митами президента Трампа.

«Якщо вони просто хочуть свавільно стягувати податки з наших цифрових компаній, ми розглянемо введення податків на автомобільні компанії», – заявив міністр.

За його словами, будь-які мита на європейський автопром матимуть руйнівний ефект для регоіну, який отримує значну долю свого економічного росту від цього сектора,не говорячи вже про робочі місця.

До цього президент США Дональд Трамп заявив, що у Євросоюзу «немає вибору», окрім як домовитись про нову торгову угоду з США. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті