Євросоюз тимчасово призупинив ввезення м'яса птиці з України

Євросоюз тимчасово призупинив ввезення м'яса птиці з України

У Держпродспоживслужбі називають таке рішення неочікуваним

Євросоюз тимчасово призупинив ввезення м'яса птиці з України
фото www.flickr.com/photos/djoephilip/32088451434

Європейський Союз тимчасово призупинив ввезення з України м'яса птиці. Яйця та яєчна продукція під  обмеження не підпадають. Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

«За оперативним повідомленням, яке надійшло вчора (22 січня 2020 року. – Mind) ввечері від Європейської Комісії, тимчасово призупинено ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадають», – зазначається у повідомленні пресслужби.

Водночас у Держпродспоживслужбі повідомили, що Україна відповідно до міжнародних зобов’язань, як член Світової організації торгівлі (СОТ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), невідкладно, на випередження повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці. Українські заходи щодо контролю та ліквідації грипу птиці визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами-членами ЄС.

«Враховуючи звіти численних місій з оцінки еквівалентності, результати перемовин та попередніх домовленостей, зазначене рішення ЄС є приголомшливо неочікуваним для української сторони», – зазначають в установі.

В установі нагадали, що у Вінницькій області 18 січня поточного року в ПП «Хутір» (с. Бугаків Немирівського району Вінницької області) було зареєстровано загибель птиці. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу 19 січня було встановлено діагноз на грип. 20 січня рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській районній державній адміністрації затверджено план із ліквідації захворювання, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

За оперативними даними станом на 23 січня 2020 року «вся наявна в епізоотичному осередку птиця умертвлена гуманним безкровним методом та спалена. Розпочалися заходи щодо проведення дезінфекційних робіт. З метою встановлення джерела інфекції ведеться епізоотичне розслідування».

За попередніми даними ймовірною причиною занесення збуднику грипу в господарстві були дикі та синантропні птахи. Ситуація з грипом птиці перебуває під контролем Держпродспоживслужби.

Також повідомляється, що робота з міжнародними торговельними партнерами постійно продовжується. Зокрема, започатковано перемовини з ЄС щодо узгодження позицій із взаємного визнання принципів зонування згідно з міжнародним стандартом МЕБ.

Крім того у Держпродспоживслужбі зазначили, що востаннє випадки грипу птиці фіксувалися наприкінці 2016 – на початку 2017 років. За два роки Європейський Союз так і не зняв з України раніше запроваджених через грип птиці торговельних обмежень, незважаючи на те, що територія України була вільною від цього захворювання.

Раніше Mind повідомляв, що Україна збільшила експорт м'яса птиці і субпродуктів більш, ніж на чверть в 2019. Експорт свинини збільшився майже на 30%.

Також повідомлялося, що Україна в 2018 році збільшила експорт м'яса птиці і субпродуктів до 329 000 тонн (+ 21,2%) у порівнянні з 2017 роком, імпорт – до 130 500 тонн (+ 10,3%). Експорт свинини скоротився в 2,8 рази – до 1 760 тонн, імпорт зріс в п'ять разів – до 28 600 тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію