Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Вагітним в’їзд заборонено: США обмежать «пологовий туризм»

Вагітним в’їзд заборонено: США обмежать «пологовий туризм»

Пологовий туризм є прибутковим бізнесом як в США, так і за межами країни

Вагітним в’їзд заборонено: США обмежать «пологовий туризм»
фото pixabay.com

Адміністрація президента Дональда Трампа в четвер опублікувала нові візові правила, націлені на обмеження так званого «пологового туризму» – практики, коли вагітні жінки приїжджають народжувати в США, щоб їхні діти отримали американське громадянство, передає Голос Америки.

Відтепер заявникам будуть відмовляти в туристичній візі, якщо співробітники консульства вважатимуть, що основною метою їх поїздки є саме пологи в США, повідомляється в Федеральному реєстрі. Бажаючим отримати візу потрібно буде довести, що вони їдуть в США за медичними показаннями, а не просто для того, щоб народити там дитину.

Приїзд в США з метою народити дитину по суті не є порушенням закону. Жінки часто чесно повідомляють про свої наміри при подачі документів на візу і навіть показують підписані контракти з лікарями і лікарнями.

У Держдепартаменті «не вважають, що практика відвідування США з основною метою отримати американське громадянство для дитини, також відома як «пологовий туризм», є законною, вказано в нових правилах, які вступають в силу в п'ятницю.

Адміністрація Трампа проводить різні заходи для обмеження міграції, однак особливе обурення у Трампа викликає отримання громадянства за правом народження: відповідно до Конституції, будь-хто, хто народився на території США, вважається американським громадянином.

Президент багаторазово критикував цю практику і погрожував її викорінити, однак правознавці і члени його адміністрації попереджають, що зробити це непросто.

Виникають питання з приводу того, як визначити, чи вагітна жінка, і чи можуть співробітники прикордонної служби відмовити їй у в'їзді в країну, якщо вважатимуть її вагітною просто з вигляду. В ході співбесід для оформлення візи співробітники не мають права запитувати жінок, вагітні вони і чи планують вагітність.

Пологовий туризм є прибутковим бізнесом як в США, так і за межами країни. Компанії, що займаються організацією таких поїздок, рекламують свої послуги і беруть гонорари в розмірі до $80 000, пропонуючи як медичні послуги, так і проживання в готелях. Народжувати в США приїжджають багато жінок з Росії та Китаю.

 «З'явилася ціла індустрія« пологового туризму », покликана допомогти жінкам з інших країн приїхати в США і отримати громадянство для своїх дітей, народивши в США і тим самим забезпечивши дітям право на привілеї, пов'язані з американським громадянством. Цей документ допоможе викорінити злочинну діяльність, пов'язану з індустрією пологового туризму», – йдеться в нових правилах.

За оцінками Центру дослідження проблем імміграції, який виступає за посилення імміграційного законодавства, в 2012 році близько 36 000 іноземок народили дітей в США і потім покинули країну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті