Україна почала віртуальний реверс газу з Польщі – Макогон
Вже зараз комерційно Україна може імпортувати шляхом віртуального реверсу до 9 млн м3 на добу або 3,3 млрд м3 газу з польського терміналу

Україна почала віртуальний реверс газу з Польщі. Про це повідомив глава ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» Сергій Макогон.
Він наголосив, що тільки 1 січня «Оператор ГТС» підписав прямі угоди з операторами ГТС суміжних країн ЄС, які базуються на європейських підходах і принципах, а вже сьогодні ці нові можливості активно використовуються українськими трейдерами.
«Наприклад, вже почалися поставки газу з Польщі шляхом заміщення (віртуальний реверс) через ГВС Дроздовичі», – повідомив Макогон.
«Скажімо, якщо є заявка на транзит газу з РФ до Польщі в обсязі 9 млн м3 на добу і в цю ж добу є заявка на імпорт газу з Польщі в обсязі 2 млн м3, то фактично транспортується через кордон тільки 7 млн м3 (9- 2)», – розповів він.
За його словами, раніше Україна такого робити не могла через історичний транзитний контракт і була змушена фізично вивозити всі обсяги газу в Польщу через Дроздовичі, і завозити потрібні обсяги назад через пункт Германович.
«Відповідно, це вимагало витрат на прокачування газу, але і найголовніше – ми були обмежені технічними можливостями трубопроводу Германович. Зараз таких обмежень немає і ми можемо шляхом віртуального реверсу імпортувати весь обсяг газу, який фізично йде із України в Польщу (зараз це 9 млн м3 на добу, в минулому році середній транзит до Польщі був 12 млн м3)», – зазначив він.
За словами Макогона, вже зараз комерційно Україна може імпортувати шляхом віртуального реверсу до 9 млн м3 на добу або 3,3 млрд м3 газу з польського терміналу. Українська ГТС готова приймати з Польщі до 6,6 млрд м3 на рік, але поки Польща, до завершення ряду робіт в польській гтс, може постачати фізично тільки близько 2 млрд м3.
Макогон анонсував, що найближчим часом віртуальний реверс відкриється в Словаччині і в Угорщині, українська сторона вже готова.
Як повідомлялось, віртуальний реверс газу зі Словаччиною може бути відкритий «Оператором газотранспортної системи України» до кінця 2020.
Раніше Mind писав, що «Оператор ГТС України» підписав зі словацьким оператором Eustream технічний договір про взаємодію. Угоди підписано з операторами ГТС Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови, Словаччини та Росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].