На засіданні Ради делегації Україна - ЄС головуватиме український прем'єр

На засіданні Ради делегації Україна - ЄС головуватиме український прем'єр

серед іншого, буде обговорюватись питання протидії російській агресії, імплементації Мінських угод, стан справ у анексованому Криму та виконання Угоди про асоціацію

На засіданні Ради делегації Україна - ЄС головуватиме український прем'єр
Фото: УНІАН

28 січня 2020 року в Брюсселі (Королівство Бельгія), під головуванням прем’єр-міністра Олексія Гончарука відбудеться Шосте засідання Ради асоціації Україна – ЄС. Про це повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів

Це перше засідання з новим складом українського уряду та новим складом Європейської комісії.

Порядок денний передбачає обговорення безпекової ситуації на сході України щодо протидії російській агресії та імплементації Мінських домовленостей, а також стану справ в тимчасово окупованому Криму. 

Під час засідання Ради асоціації сторони також проаналізують прогрес у питанні імплементації Угоди про асоціацію та обговорять стан двосторонньої торгівлі, шляхи поглиблення економічного та галузевого співробітництва України з Євросоюзом, співпрацю у сфері юстиції, свободи та безпеки.

Українську урядову делегацію очолюватиме прем’єр-міністр Олексій Гончарук, а делегацію ЄС – високий представник Євросоюзу із закордонних справ і безпекової політики, віце-президент Єврокомісії Жозеп Боррель.

Також у засіданні візьме участь комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівер Варгеї.

У складі української делегації в заході візьмуть участь: віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ Вадим Пристайко, міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр освіти і науки Ганна Новосад, міністр фінансів Оксана Маркарова, заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Іонан Валерія, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка, заступник міністра юстиції Валерія Коломієць, заступник міністра енергетики та захисту довкілля з питань євроінтеграції Костянтин Чижик.

Серед іншого, під час візиту до Брюсселя Гончарук матиме зустрічі з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем, з високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозепом Боррелем, виконавчим віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом, а також зустріч із представниками бельгійського бізнесу.

Раніше Mind писав, що Євросоюз може в лютому надати Україні 500 млн євро.

Цей транш буде останнім в рамках четвертої програми.

Нагадаємо, 11 грудня 2018 року ЄС направив Україні перший транш четвертої програми макрофінансової допомоги обсягом 500 млн євро.

До переліку вимог, які Україна повинна виконати для отримання макрофінансової допомоги Євросоюзу, входять:

  • боротьба з корупцією,
  • покращення якості державного управління та податкової системи,
  • реформа енергетичного сектору,
  • реформа соціальної політики та корпоративного управління в державних підприємствах,
  • реформа системи управління державними фінансами.

У березні 2019 року міністр фінансів України Оксана Маркарова за підсумками зустрічі з віце-президентом Єврокомісії Валдісом Добровскісом повідомила, що Україна виконала більше ніж половину зобов’язань, необхідних для отримання нового траншу допомоги ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло