МОЗ України посилює протиепідемічні заходи для недопущення коронавірусу

МОЗ України посилює протиепідемічні заходи для недопущення коронавірусу

В аеропорту «Бориспіль» буде запроваджений температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах з Китаю

МОЗ України посилює протиепідемічні заходи для недопущення коронавірусу
Фото: УНІАН

Міністерство охорони здоров’я України вживає всіх належних заходів для недопущення поширення в Україні вірусу 2019-nCoV, що був виявлений у Китаї.  Про це повідомляє пресслужба Міністертва охорони здоров'я.

«24 січня відбулася міжвідомча нарада оперативного координаційного штабу при МОЗ України, створеного за розпорядженням уряду.  До складу координаційного штабу також увійшли представники Державної прикордонної служби України (ДПСУ), Міністерства внутрішніх справ (МВС), Держпродспоживслужби та Державної міграційної служби (ДМС). На першому засіданні штабу був ухвалений чіткий план заходів та взаємодії між відповідними структурами», – ззначається в повідомленні пресслужби. 

Як зазначила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька, «головне завдання – не допустити проникнення вірусу на територію країни. Тому важливо посилити контроль та вживати протиепідемічних заходів на пунктах в’їзду».

Так, співробітники ДПСУ при виявленні громадян, які матимуть зовнішні ознаки захворювання на ГРВІ, радитимуть їм звернутися до лікарів. У разі необхідності особи з ознаками ГРВІ будуть негайно направлятися до фахівців.

З 26 січня в аеропорту «Бориспіль» буде запроваджений температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах з Китаю. Фахівці санітарно-карантинного підрозділу вже підготовлені та укомплектовані інфрачервоними термометрами.

Тварини, що ввозяться в Україну, проходять спеціальний огляд ветеринарних служб. Випадків інфікування тварин зафіксовано не було. 

Представники координаційного штабу домовились оперативно обмінюватись всією необхідною інформацією, відслідковувати ситуацію і за необхідності приймати належні рішення для вчасного реагування.

Також у міністерстві нагадали, що 23 січня відбулося засідання комітету з надзвичайних ситуацій, скликане генеральним директором ВООЗ. Комітет не приймав  рішення про оголошення надзвичайної ситуації у сфері громадського здоров’я та не рекомендував глобальних обмежень щодо пересування людей та товарів.

«МОЗ України наголошує, що для отримання достовірної інформації необхідно обирати лише офіційні джерела: це ВООЗ та координаційний штаб» – повідомили в міністерстві.

Рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти 

Центр з контролю та профілактики захворювань в США (CDC)

Сторінка Центру громадського здоров’я України 

Раніше Mind писав, що станом на 26 січня зафіксовано близько 2000 осіб, що заразилися новим коронавірусом, більшість у Китаї. Від нього вже померло 56 осіб. Сполучені Штати заявили, що евакуюють своїх громадян з міста Ухань, яке стало центром спалаху.

Також повідомлялося, що в Україні було три випадки підозри на пневмонію, викликану небезпечним коронавірусом. Також у Києві визначено лікарню, куди відправлятимуть хворих.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію