Нафта продовжує дешевшати на тлі поширення китайського коронавірусу
Побоювання швидкого поширення епідемії вб'ють попит на нафту, застерігають аналітики

Котирування нафти продовжують знижуватися на побоюваннях щодо зниження попиту через поширення нового коронавірусу в Китаї. Про це повідомляє «Інтерфакс».
Березневі ф'ючерси на Brent дешевшали на лондонській біржі ICE Futures на $1,4 (2,31%) до рівня закриття п'ятниці і торгувалися біля $59,29 за барель. За п'ятницю Brent подешевшала на $1,35 (2,18%), до $60,69 за барель.
Березневий ф'ючерс на WTI здешевшав на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) на $1,31 (2,42%), до $52,88 за барель. За попередню сесію контракт подешевшав на $1,4 (2,52%), до $54,19 за барель.
Нагадаємо: за офіційними даними станом на ранок понеділка, 27 січня, кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом в Китаї з урахуванням Гонконгу і Тайваню склало 2761. Померло 80 хворих.
«Нас, можливо, чекає зниження попиту на нафту, яке стане одним з найбільш різких в історії, – сказав аналітик Price Futures Group Філ Флінн. – Ймовірно, це буде втрата попиту в розмірі сотень тисяч барелів. Побоювання швидкого поширення епідемії вб'ють попит на нафту».
Настільки ж масштабне поширення епідемії, як у випадку з атиповою пневмонією (SARS) в 2003 році, може стати причиною зниження глобального попиту на нафту на 260 000 барелів на добу в 2020 році, причому приблизно на 66% це буде обумовлено спадом попиту на авіапаливо, прогнозує Goldman Sachs. В результаті нафта може подешевшати на $2,9 за барель, очікують експерти.
Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман заявив, що його країна уважно стежить за ситуацією, оцінюючи наслідки, як для китайської економіки, так і для нафтового ринку. Він зазначив, що «надмірний песимізм» відзначався в разі SARS в 2003 році, проте тоді «не відбулося істотного зниження попиту на нафту».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].