Тривалість санкцій ЄС щодо РФ залежить від повного виконання Мінських домовленостей
ЄС засуджує проведення «місцевих виборів» у Криму, будівництво мосту через Керченську протоку, та закликає РФ забезпечити у ній вільне судноплавство

Тривалість санкцій Європейського Союзу проти Російської Федерації залежить від повного виконання сторонами Мінських домовленостей. Про це йдеться у спільній заяві за підсумками Шостого засідання Ради асоціації Україна – Європейський Союз, повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів.
У цій заяві «ЄС нагадав, що тривалість санкцій проти Російської Федерації як і раніше залежить від повного виконання сторонами Мінських домовленостей, звернувши особливу увагу на відповідальність Російської Федерації».
Також Євросоюз підтвердив непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і позитивно відзначив зусилля України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. «Сторони рішуче засудили порушення територіальної цілісності та суверенітету України, яке розпочалося актами агресії збройних сил Російської Федерації з лютого 2014 року», – повідомляє пресслужба уряду.
При тому ЄС підтвердив свою політику невизнання незаконної анексії АР Крим та засудив погіршення ситуації з правами людини у Криму. У спільній заяві Рада асоціації засудила погіршення ситуації з правами людини також в окремих районах Луганської і Донецької областей.
Крім того, «ЄС засудив проведення так званих «місцевих виборів» у Криму, будівництво мосту через Керченську протоку без узгодження з Україною, відкриття залізничного сполучення та подальшу мілітаризація Криму, а також Чорного та Азовського морів. Рада асоціації закликала Російську Федерацію забезпечити безперешкодне та вільне судноплавство через Керченську протоку у відповідності до міжнародного права», – також зазначає пресслужба Кабінету Міністрів.
Раніше Mind писав, що ЄС застосував санкції щодо осіб, причетних до проведення виборів у Криму 2019 року. Серед осіб, щодо яких застосовано санкції, так звані «губернатори» та «члени виборчкомів».
Крім того повідомлялося, що ЄС очікує повернення в Україну виведених з ПриватБанку активів. У Євросоюзі чекають притягнення винних до відповідальності.
Також Mind писав, що Україна сподівається отримати макрофінансову допомогу від ЄС у І кварталі 2020 року. Було також домовлено про прискорення «промислового безвізу» та об'єднання енергосистем України та ЄС до кінця 2023 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].