Влада заблокованого Уханя штрафує тих, хто на тлі паніки підвищує ціни на продукти
Фермери і супермаркети з усіх сторін везуть їжу в заблоковане місто

Влада Китаю наказала фермерам збільшити виробництво овочів, відкрила дороги для вантажівок і жорство штрафує тих бізнесменів, хто намагається з метою отримання прибутку піднімати ціну на продукти для жителів заблокованого міста Ухань, яке стало центром спалаху коронавірусу, передає Reuters.
Минулого тижня влада заблокувала транспортні зв'язки з Уханем, щоб стримати поширення інфекції.
Безпрецедентний крок спонукав жителів міста з 11 мільйонами людей поспішати в супермаркети, щоб запастися локшиною швидкого приготування, овочами та іншими необхідними продуктами.
Мешканці кажуть, що гострої нестачі продовольства ще не було, хоча полиці стають порожніми швидко.
«Шоугуан», найбільша в країні база з виробництва овочів в східній провінції Шаньдун, отримала замовлення на негайну доставку по 600 тонн свіжих овочів в Ухань щодня протягом наступних 10-15 днів, повідомив місцевий чиновник.
«Сунцзяцзі», виробник огірків, отримав доручення на поставку 60 тонн цих овочів.
«Ми отримали замовлення від міської влади об 11 годин вечора, ми негайно зв'язалися з нашими фермерами, попросивши їх вночі зібрати огірки і о 6 ранку вже доставили огірки, в результаті ми відправили 70 тонн», – прокоментувала працівниця фірми.
Вантажівки, які перевозять їжу, звільняються від обмежень на поїздки.
Влада оштрафувала кількох підприємців, які підвищували ціни, і опублікувала їхні імена, щоб попередити інших.
Супермаркет в Чженчжоу провінції Хенань був оштрафований за продаж китайської капусти за ціною 63 юанів замість звичайних 17 юанів.
«Вранці в супермаркетах є овочі, але полиці швидко порожніють, так як багато людей купують великі запаси», – сказала одна з мешканок міста, назвавши магазини «зонами військових дій». – Ви купуєте все, що залишилося на полиці, тому що цього теж не буде.
«В ніч на 25 січня в Ухань з Чунцина прибуло 400 тонн овочів, і нам видали 120 тонн», – розповіла працівниця одного з магазинів. За її словами, близько ста співробітників Wushang зголосилися розвантажити і транспортувати товари. «В середньому кожна людина розвантажив більше тонни овочів у цю ніч», – сказала вона.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].