Захворіло у світі
11,622,741
Померло у світі
538,079
Вилікувалось у світі
6,302,689
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Товарообіг України і ЄС становить 41,5% від усього українського товарообігу – Качка

Товарообіг України і ЄС становить 41,5% від усього українського товарообігу – Качка

Україна ініціює перегляд положень Угоди про асоціацію з ЄС, адже рівень тарифної лібералізації між не відповідає реальному обсягу торгівлі

Товарообіг України і ЄС становить 41,5% від усього українського товарообігу – Качка
Торговий представник України в ЄС Тарас Качка
Фото: УНІАН

Товарообіг України з країнами Європейського Союзу становить 41,5% від загального торгівельного обороту України. Про це, як повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства 29 січня увечері, заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка під час засідання Ради асоціації Україна – ЄС у Брюсселі.

«Європейський ринок наразі є ключовим ринком для українського експорту. Кількість українських експортерів, які постачають свою продукцію до ЄС, постійно зростає. Вже сьогодні товарообіг з країнами ЄС становить 41,5% від загального торговельного обороту України. У січні-листопаді 2019 року торговельний оборот Україна-ЄС склав $42 млрд дол», –  зазначив Качка.

Відтак, за його словами, розширення можливостей українських експортерів в рамках зони вільної торгівлі є одним із пріоритетів.

Також у пресслужбі повідомили, що українська сторона ініціювала обговорення перегляду положень Угоди про асоціацію, «оскільки поточний рівень тарифної лібералізації між Україною та ЄС не відповідає реальному обсягу торгівлі, а нові виклики у сфері електронної комерції, інвестуванні та торгівлі послугами потребують розширення договірної бази».

Крім того, Україна запропонувала ЄС запровадити поширення режиму внутрішнього ринку у сферах надання фінансових, телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг. З цією метою потрібно оновити додаток XVII до Угоди про асоціацію.

«Ми підтвердили, що Україна повністю виконала зобов’язання для підписання угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA), а інституції української інфраструктури готові функціонувати в нових законодавчих умовах та дотримуватись європейських стандартів», – наголосив Качка.

Наразі, на порядку денному приїзд оціночної місії ЄС, повідомляють у пресслужбі міністерства, але коли саме має прибути ця місія, не уточнили.

Нагадаємо, що станом на липень 2019 року український експорт в країни ЄС в сфері АПК зріс на 30,8%. Імпорт збільшився на 12,1% і склав $ 1,227 млрд.

Варто додати, що станом на травень 2019 року частка експорту українських товарів і послуг до країн ЄС складала 42,6%. Договір про вільну торгівлю дозволив зробити ЄС основним торгівельним партнером для України.

Раніше Mind писав, що товарообіг між Україною та Ізраїлем має зрости до $2 млрд, вважає президент Володимир  Зеленський. На його думку, цьому сприятиме підписана у січні 2019 року Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті