Товарообіг України і ЄС становить 41,5% від усього українського товарообігу – Качка
Україна ініціює перегляд положень Угоди про асоціацію з ЄС, адже рівень тарифної лібералізації між не відповідає реальному обсягу торгівлі

Товарообіг України з країнами Європейського Союзу становить 41,5% від загального торгівельного обороту України. Про це, як повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства 29 січня увечері, заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка під час засідання Ради асоціації Україна – ЄС у Брюсселі.
«Європейський ринок наразі є ключовим ринком для українського експорту. Кількість українських експортерів, які постачають свою продукцію до ЄС, постійно зростає. Вже сьогодні товарообіг з країнами ЄС становить 41,5% від загального торговельного обороту України. У січні-листопаді 2019 року торговельний оборот Україна-ЄС склав $42 млрд дол», – зазначив Качка.
Відтак, за його словами, розширення можливостей українських експортерів в рамках зони вільної торгівлі є одним із пріоритетів.
Також у пресслужбі повідомили, що українська сторона ініціювала обговорення перегляду положень Угоди про асоціацію, «оскільки поточний рівень тарифної лібералізації між Україною та ЄС не відповідає реальному обсягу торгівлі, а нові виклики у сфері електронної комерції, інвестуванні та торгівлі послугами потребують розширення договірної бази».
Крім того, Україна запропонувала ЄС запровадити поширення режиму внутрішнього ринку у сферах надання фінансових, телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг. З цією метою потрібно оновити додаток XVII до Угоди про асоціацію.
«Ми підтвердили, що Україна повністю виконала зобов’язання для підписання угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA), а інституції української інфраструктури готові функціонувати в нових законодавчих умовах та дотримуватись європейських стандартів», – наголосив Качка.
Наразі, на порядку денному приїзд оціночної місії ЄС, повідомляють у пресслужбі міністерства, але коли саме має прибути ця місія, не уточнили.
Нагадаємо, що станом на липень 2019 року український експорт в країни ЄС в сфері АПК зріс на 30,8%. Імпорт збільшився на 12,1% і склав $ 1,227 млрд.
Варто додати, що станом на травень 2019 року частка експорту українських товарів і послуг до країн ЄС складала 42,6%. Договір про вільну торгівлю дозволив зробити ЄС основним торгівельним партнером для України.
Раніше Mind писав, що товарообіг між Україною та Ізраїлем має зрости до $2 млрд, вважає президент Володимир Зеленський. На його думку, цьому сприятиме підписана у січні 2019 року Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].