Shell уповільнює темпи своєї найбільшої в світі програми зворотного викупу акцій через збитки
У 2019 прибуток Shell впав на 23% до $16,5 млрд

Англо-нідерландська енергетична компанія Royal Dutch Shell уповільнює темпи своєї масштабної програми зворотного викупу акцій обсягом $25 мільярдів, найбільшої в світі, після падіння прибутку в четвертому кварталі через зниження цін на нафту і газ. Про це пише Reuters.
У першому кварталі 2020 року об`єм покупки акцій складе близько $1 млрд в порівнянні з показником в $2,75 млрд за квартал з липня 2018 року. При цьому глава Shell Бен ван Берден сказав, що компанія як і раніше має намір завершити програму.
За словами аналітиків, Shell, швидше за все, не зможе завершити програму до кінця 2020 року, як планувала.
«Наш намір завершити програму зворотного викупу акцій вартістю $25 млрд залишається незмінним, але темпи і раніше будуть залежати від макроекономічної ситуації та подальшого скорочення боргу», – уточнив ван Берден.
Чистий прибуток, що належить акціонерам Shell, за четвертий квартал скоротилася на 48% до $2,9 млрд з $5,7 млрд роком раніше. Показник став найнижчим більш ніж за три роки через списання в розмірі $1,65 мільярда на тлі зниження цін на нафту і газ.
У 2019 прибуток Shell впав на 23% до $16,5 млрд.
Обсяг грошових коштів, який є одним з ключових показників діяльності компанії, також різко знизився до $10,3 мільярда з $22 мільярдів роком раніше.
Нагадаємо: раніше Shell повідомила про свої плани виплатити своїм акціонерам не менше $125 млрд в 2021-2025 роках у вигляді дивідендів і викупу акцій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].