Зеленський запросив інвесторів зі США спільно видобувати нафту й газ та будувати інфраструктуру
Він сподівається що США скасує захисне мито на імпорт сталі з України

Президент Володимир Зеленський переконаний, що 2020 рік стане роком, в якому Україна та США суттєво збільшать інвестиційну та торгівельну співпрацю. Про це Зеленський заявив під час спільної пресконференції з держсекретарем США Майком Помпео, передає кореспондент Mind.
«Я впевнений, що 2020 рік стане роком, в якому ми відчутно збільшимо інвестиційну та торгівельну співпрацю між Україною та Сполученими Штатами Америки. Ми зацікавлені разом з американською стороною посилити розвиток залізничної галузі України. Міністерство інфраструктури та «Укрзалізниця» вже ведуть переговори про закупівлю нової партії локомотивів американського виробництва», – сказав Зеленський.
Також, за словами президента, українська сторона сподівається, що Сполучені Штати зможуть усунути торгівельні обмеження, такі як захисні мита на імпорт сталі у розмірі 25%.
«Це чутливо питання для нашого металургійного експорту. Також ми сподіваємось на скасування цього мита для України», – зауважив президент.
Він також запросив великий американський бізнес в Україну для розбудови інфраструктури України та для участі у спільних проектах будівництва українських мостів та доріг, а також у проектах з видобутку українського природного газу та нафти.
«Очікуємо на участь американських компаній у конкурсах на розробку ділянок Чорноморського шельфу. Окрім цього Україна прагне побудувати дуже ефективну співпрацю з міжнародною корпорацію фінансування та розвитку. Ми зацікавлені в реалізації спільних кейсів в різних галузях нашої країни», – підкреслив президент.
Він додав, що у України немає жодних сумнівів щодо стратегічного партнерства із США, «а тому ми впевнені в успішній реалізації усіх наших спільних планів».
Нагадаємо, за словами Зеленського, державна допомога США Україні у 2020 році складе майже $700 млн, обсяг американської допомоги у сфері безпеки складає $365 млн.
Mind також писав, що Зеленський і Помпео обговорили закупівлю Україною Javelin у США. Також планується посилити ВМС України американськими катерам класу Island та провести закупівлю озброєнь засобами протиповітряної оборони.
Раніше повідомлялося, що Міноборони України уклало контракт із США на поставки другої партії Javelin.
Нагадаємо, в жовтні Держдепартамент США схвалив продаж військової техніки Україні, в тому числі 150 протитанкових ракетних комплексів Javelin. Тоді сума операції оцінювалася в $39,3 млн.
Як повідомлялося, США скоротить свій фінансовий внесок у НАТО, щоб перенаправити ці кошти на Україну.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].