Президент Естонії проти зміни чинних кордонів європейських країн

Президент Естонії проти зміни чинних кордонів європейських країн

Вона назвала Тартуський мирний договір з Радянською Росією чинним

Президент Естонії проти зміни чинних кордонів європейських країн
Президент Естонії Керсті Кальюлайд
Фото: УНІАН

Президент Естонії Керсті Кальюлайд назвала чинним Тартуський мирний договір з Радянською Росією, проте кордони держав, встановлені в Європі після Другої світової війни, не повинні змінюватися. Про це вона заявила на святкуванні сторіччя Тартуського мирного договору, пише «Інтерфакс-Україна».

«Тартуський мирний договір був, є і залишиться свідоцтвом про народження Естонської держави. І він діє. Естонія не приєдналася до Радянського Союзу добровільно. Нас окупували», – заявила Кальюлайд.

Вона додала, що Естонія відновила свою незалежність на основі правової спадкоємності. Водночас необхідно поважати міжнародний консенсус щодо того, що «післявоєнні кордони Європи більше не будуть перемальовуватись. Протилежна риторика створює непотрібну плутанину», – сказала президент Естонії.

Вона зазначила, що Тартуський мирний договір не тільки офіційно і дипломатично закріпив перемогу у Визвольній війні 1918-1920 років, а й заклав основу для більш широкого визнання Естонії як незалежної і суверенної держави, «суб'єкта, а не об'єкта міжнародних відносин».

Нагадаємо: 2 лютого 1920 року Естонська Республіка і Радянська Росія підписали в місті Тарту мирний договір, що завершував розпочату в 1918 році Визвольну війну в Естонії. Згідно з цією угодою РРФСР першою у світі державою визнавала де-юре незалежність і самостійність Естонської Республіки.

Наразі РФ розглядає договір як історичний документ, який не має юридичної сили, тоді як Естонія вважає його чинним. Різні позиції з Тартуського миру заважають державам укласти договір про кордон, нагадує видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті