Українські виробники «зеленої енергії» закликали Зеленського припинити «брутальну» атаку на галузь
УАВЕ закликає президента особисто втрутитись у ситуацію

Українська Асоціація відновлювальної енергетики (УАВЕ) звернулася до президента Володимира Зеленського із проханням припинити тиск на виробників «зеленої електроенергії та інвесторів. Про це йдеться у листі, який УАВЕ направила президенту.
«Протягом останніх п’яти місяців енергетику лихоманить у зв’язку із запровадженням нової моделі ринку, яку поспіхом та недостатньо опрацьовану запровадила Верховна Рада попереднього скликання… ми вбачаємо відверто ворожі дії по відношенню до нашої галузі», – йдеться у листі.
Українські виробники наголосили на тому, що галузь ВЖЕ стрімко розвивається у всьому світі і активно підтримується урядами майже усіх кран, окрім РФ, яка вважає ВДЕ «стратегічною загрозою».
«Українські ВДЕ не отримують жодної копійки з державного бюджету, натомість сплачують сотні мільйонів податків. Навпаки, державний бюджет України утримує десятки хронічно збиткових державних підприємств вугільної, газової та атомної енергетики, які не мають перспективи», – йдеться у зверненні.
Асоціація наводить приклади ДП «Селідвугілля», ПАТ «Центренерго», «Запоріжжяобленерго» та «95% інших державних установ традиційної генерації».
За словами Асоціації, на ринку створюється штучний дефіцит коштів, за вироблену енергію з виробниками не розраховуються, а заборгованість досягнула мільярдних сум. Регулятори НКРЄКП, своєю чергою, не переглядають тарифи, щоб стабілізувати розрахунки. Дивним в УАВЕ вважають те, що представники уряду та комітету ПЕК ВРУ «говорять ультиматумами і оприлюднюють вже 15-й варіант майбутніх змін, суттєво відмінних між собою». Окрім того, уряд не затверджує п’ятирічний план квот на будівництво нової генерації, наголошує Асоціація.
«Поточна ситуація змусить виробників звертатися з судовими позовами до юрисдикції Європейського Союзу до Держави Україна у зв'язку з порушенням умов, укладених раніше контрактів і умов Європейської енергетичної хартії? Ми хочемо розвивати нашу спільну країну, а не сперечатися з її владою», – йдеться в листі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].