Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Україна легалізувала видобуток бурштину

Україна легалізувала видобуток бурштину

ВР знизила ренту на видобування з 25% до 5%

Україна легалізувала видобуток бурштину
фото pixabay.com

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект № 2241, яким зменшено ставку рентної плати за користування надрами для видобування бурштину. Про це повідомляє Урядовий портал.

Проект Закону «Про внесення зміни до статті 252 Податкового кодексу України щодо упорядкування розміру ставки рентної плати за користування надрами для видобування бурштину» (реєстраційний № 2241) передбачає зменшення рентної плати за користування надрами для видобування бурштину з 25% до 10% для стимулювання його законного видобування.

Зазначається, що відповідний законопроект з поправками до Податкового кодексу підтримали 290 нардепів.

За словами міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля, прийнятий закон створює додаткові стимули для виведення з тіні видобутку бурштину та легалізації такої діяльності.

Крім того, аби ще більше зацікавити легалізувати бізнес щодо видобутку бурштину у Перехідних положеннях встановлено пільговий період, відповідно до якого рентна плата за користування надрами для видобування бурштину становитиме:

до 31 грудня 2020 року включно – у розмірі 5 %;

до 31 грудня 2021 року включно – у розмірі 8%.

Нагадаємо, що законопроект розроблений на виконання указу президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті