Уряд буде виявляти тіньові площі під агрокультурами за допомогою супутників

Уряд буде виявляти тіньові площі під агрокультурами за допомогою супутників

Штрафи за самовільне зайняття земель планують збільшити у п’ять разів

Уряд буде виявляти тіньові площі під агрокультурами за допомогою супутників
Фото Tom Fisk / Pexels

Міністерство економіки спільно зі Світовим банком розробили інструмент прозорого моніторингу земель з використанням супутникових зйомок та складання карти сільськогосподарських культур. Про це повідомляється на сторінці Мінекономіки у мережі Facebook.

«Серед важливих питань – посилення боротьби з несплатою податків, пов’язаних із землекористуванням. Зокрема, на сьогодні лідером за обсягом незареєстрованих сільськогосподарських земель є Миколаївська область – 409 з 2 277 тис га», – зазначається у повідомленні.

Згідно повідомленню, супутниковий моніторинг земель є загально доступним та опублікований на публічній кадастровій карті у вигляді окремого шару. 

Крім того, передбачається об’єднання бази Державної податкової служби та Держгеокадастру з точки зору прив’язки сплати податків до кадастрового номеру.

За даними Мінекономіки, Держгеокадастр представив проміжні результати налагодження інспекційної діяльності та посилення контролю за охороною земель в рамках реалізації стратегії «Кадастр 2.0 Прозорість. Доступність. Інновації». 

«Зокрема, за шкоду, завдану самовільним зайняттям земель, планується збільшити розмір адміністративних штрафів у 5 разів. Такі зміни стимулюватимуть користувачів офіційно оформлювати земельні ділянки та сплачувати податки», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, що у шести областях України розпочалось формування Аграрного реєстру

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло