Захворіло у світі
1,348,184
Померло у світі
74,816
Вилікувалось у світі
284,802
Захворіло в Україні
1462
Померло в Україні
45
Вилікувалось в Україні
28
Доки «Газпром» добудовував «Турецький потік», Туреччина різко скоротила закупки російського газу

Доки «Газпром» добудовував «Турецький потік», Туреччина різко скоротила закупки російського газу

В 2019 російські поставки в Туреччину скоротились на 40%, скоріше за усе, через ціну

Доки «Газпром» добудовував «Турецький потік», Туреччина різко скоротила закупки російського газу
фото www.gazprom.com/

За 2019 рік Росія поставила на турецький ринок 14,4-14,8 млрд кубометрів, що на 40% менше, ніж в 2018. Про це із посиланням на статистику Ради з регулювання енергоринку Туреччини (EPDK), передає finanz.ru. 

У зв’язку із цим Туреччина вперше за 13 років вийшла з топ-3 покупців російського газу. З 2007 року турецький ринок був другим за обсягами експорту для «Газпрому», поступаючись лише ФРН. Але в минулому році вперед вийшла не тільки Італія, але навіть Австрія, економіка якої в два рази менше турецької.

Газопровід «Блакитний потік», який качає газ до Туреччини з 2003 року, виявився недозавантажений більш ніж на третину: при потужності в 16 млрд кубометрів на рік він пропустив 10,3-10,6 млрд кубів. Ще 4,35 млрд кубометрів «Газпром» поставив через Трансбалканський коридор.

Статистика свідчить, що російський газ турецькі покупці замінили закупівлями в Азербайджані і поставками СПГ. Туреччина на 29% збільшила газовий імпорт з Азербайджану. За 11 місяців він склав 8,66 млрд кубометрів (1,9 млрд).

Поставки скрапленого природного газу за 11 місяців досягли 10,9 млрд кубометрів, а за підсумками року могли вийти на планку 12 млрд кубів, що на 7% більше, ніж в 2018 році.

Найбільшим постачальником з часткою майже 50% ринку став Алжир (5,068 млрд кубометрів). На другому місці опинилася Нігерія (2,13 млрд), на третьому – Катар (1,93 млрд). Американський сланцевий газ, незважаючи на рекорди видобутку і запуск чотирьох нових терміналів в портах Східного узбережжя, підкорити турецький ринок поки не зміг (980 млн кубометрів за рік). Епізодичні поставки СПГ приходили також з Екваторіальної Гвінеї, Єгипту, Тринідаду і Тобаго, Норвегії і навіть Франції. Імпорт з Ірану не змінився – 6,88 млрд кубометрів.

Вибірково урізати закупівлі саме російського газу Туреччину, по всій видимості, змусили цінові розбіжності.

Нагадаємо: директор ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» Сергій Макогон минулого місяця заявив, що Росія запізнилась із «Турецьким потоком», оскільки Туреччина, Греція і Болгарія уже давно не залежать від російського газу.  

Як повідомлялось, раніше Макогон зазначав, що запуск «Турецького потоку» призведе до недоотримання Україною близько $450 млн щорічно, втім найближчим часом українська ГТС може бути використана для так званого короткого транзиту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію