Помер китайський лікар, який намагався ще в грудні попередити про епідемію коронавірусу
Поліція звинувачувала лікаря в поширенні неправдивої інформації і погрожувала судом

ОНОВЛЕНО: За інформацією видання globaltimes.cn, лікар наразі живий, хоча пережив клінічну смерть: «Серце лікаря перестало битися близько 21:30 за місцевим часом, але потім його вдалося реанімувати за допомогою медичного обладнання». Наразі він перебуває в реанімації у важкому стані.
***
На початку січня влада в китайському місті Ухань намагалася приборкати поширення новин про новий коронавірус. Коли лікар Лі Венлян спробував попередити колег про епідемію, до нього навідалася поліція і сказала, щоб він припинив поширювати інформацію про це, інакше постане перед судом. Про це пише ВВС.
Через місяць лікар Лі Венлян сам заразився коронавірусом, опублікувавши свій останній пост з лікарняного ліжка в соцмережі Weibo.
«Привіт всім, це Лі Венлян, офтальмолог з центральної лікарні в Ухані», – написав він.

Лікар Лі працював у центрі спалаху коронавірусу в грудні і перший помітив сім випадків вірусу, який, на його думку, нагадував SARS – вірус, який привів до глобальної епідемії 2003 року.
Було з’ясовано, що хворі заразилися з ринку диких тварин в Ухані, пацієнтів помістили в цій лікарні під карантин.
30 грудня Лі Венлян відправив повідомлення колегам-лікарям в чат-групі, попереджаючи їх про епідемію і радячи їм носити захисний одяг, щоб уникнути зараження.
У той час лікар Лі ще не знав, що виявлена хвороба – це абсолютно новий тип коронавірусу.
Через чотири дні його відвідали співробітники Бюро громадської безпеки, які наказали йому підписати лист. У листі його звинувачували в «поширенні фейкових новин» і «серйозному порушенні громадського порядку».
«Ми вас серйозно попереджаємо: якщо ви вперто і нахабно продовжите цей протиправний вчинок, вас поставлять перед судом – ви зрозуміли?»
Лі Венлян розповів, що підписав той лист. Він був одним з восьми чоловік, які, за словами поліції, перебували під слідством за «поширення чуток».
Наприкінці січня лікар Лі опублікував копію цього листа в Weibo. Тим часом місцева влада вибачилися перед ним, але це вибачення прийшло надто пізно – лікар захворів на коронавірус.
Протягом перших кількох тижнів січня влада Ухані наполягала на тому, що вірусом могли заразитися тільки ті, хто контактував із зараженими тваринами. Не було вжито ніяких заходів безпеки для захисту лікарів.
У повідомленні в Weibo лікар Лі описує, що він почав кашляти 10 січня, наступного дня в нього піднялася температура, і через два дні він потрапив до лікарні. Його батьки також захворіли і були доставлені в лікарню.
Через десять днів по тому – 20 січня – Китай оголосив надзвичайний стан через епідемію.
За останніми даними органів охорони здоров'я Китаю, кількість загиблих від цієї інфекції в Китаї досягла 563 чоловік, при цьому зафіксовано вже 28 018 випадків зараження. Ще два летальних випадки зафіксовано в Гонконгу і на Філіппінах.
Крім того, випадки зараження коронавірусом нового типу спостерігаються в США, Австралії, Німеччині, Японії, Франції, Таїланді Росії, Сінгапурі – в близько 27 країнах.
Нагадаємо, свіжий номер журналу Time вийшов із зображенням Сі Цзіньпіна в масці на обкладинці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].