«Ситуація рутинна й контрольована»: метапневмовірус не новий в Україні – Центр здоров’я

«Ситуація рутинна й контрольована»: метапневмовірус не новий в Україні – Центр здоров’я

За даними фахівців, симптоми вірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу

«Ситуація рутинна й контрольована»: метапневмовірус не новий в Україні – Центр здоров’я
Фото: ілюстративне

Метапневмовірус циркулює в Україні протягом кожного епідемічного сезону, наразі ситуація рутинна й контрольована.

Про це у фейсбуці повідомляє Центр громадського здоров'я.

«У зв'язку з розповсюдженням інформації про метапневмовірус, наголошуємо: ситуація рутинна та повністю контрольована», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що метапневмовірус – це традиційний вірус, який циркулює в Україні протягом кожного епідсезону. Центр громадського здоров’я щотижня надає інформацію про цей та інші віруси, які є актуальними в межах епідсезону.

За даними фахівців, симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, температура. Порівняно з таким захворюванням як грип, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення.

У Центрі здоров'я додали, що захист від цього виду вірусу не потребує особливих заходів, окрім базових:

  • регулярно мити руки з милом;
  • уникати контактів із хворими людьми;
  • дотримуватися етикету кашлю (прикривати рот серветкою чи згином ліктя);
  • періодично провітрювати приміщення.

Нагадаємо: раніше лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська повідомила, що в Україні зареєстровано 13 випадків метапневмовірусу.

Довідково.

HMPV є респіраторним вірусом, що викликає грипоподібні симптоми та інфекції дихальних шляхів, інколи спричиняючи серйозні ускладнення, особливо в дітей і вразливих груп. Він перше виявлений у 2001 році, але проти нього досі не має вакцини. Інкубаційний період зазвичай триває 3–7 днів, а повне одужання займає ще кілька днів.

HMPV має подібності до COVID-19: обидва є респіраторними захворюваннями, що викликають кашель, лихоманку, закладеність, біль у горлі та задишку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Конгрес США опублікував результати дворічного розслідування виникнення пандемії COVID-19. Дослідники Уханського інституту вірусології хворіли на COVID-подібний вірус ще восени 2019 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло