«Нафтогаз» готує нові позови проти «Газпрому» - Вітренко

«Нафтогаз» готує нові позови проти «Газпрому» - Вітренко

За його словами, спочатку українська сторона спробує домовитись з «Газпромом» без судів

«Нафтогаз» готує нові позови проти «Газпрому» - Вітренко
Юрій Вітренко
фото УНІАН

Виконавчий директор «Нафтогазу України» Юрій Вітренко не виключає можливості подачі нових позовів проти «Газпрому». Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Мова йде про позови в міжнародний арбітраж та антимонопольний орган Євросоюзу.

За його словами, НАК наразі вивчає найнагальніші проблеми, які виникли у відносинах з «Газпром», серед яких неможливість європейських компаній, які купують газу російської компанії, перенести точки передачі газу за поточними контрактами на кордон Росія-Україна; неможливість незалежних від «Газпрому» компаній експортувати газ з РФ та здійснювати транзит газу з Середньої Азії через російську територію,  а також нові виявлені обставини щодо ролі «Газпрому» в операціях з борговими зобов’язаннями «Росукренерго», через які «Нафтогаз» зазнав значних збитків.

Однак Вітренко наголосив, що українська сторона спочатку спробує домовитись з «Газпромом» без судів.

«Наразі ми вивчаємо можливості «Нафтогазу» для вирішення зазначених проблем, серед яких можна виділити таке: скарга в європейський антимонопольний орган (з перспективою судового процесу в Суді Європейського Союзу) щодо зловживання «Газпромом» своїм домінуючим становищем; міжнародний арбітражу в м. Цюріх за новим транзитним контрактом; міжнародний арбітраж у Стокгольмі за контрактом між «Нафтогазом» та «Газпромом» щодо переуступки боргових зобов’язань «Росукренерго», – розповів виконавчий директор НАК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті