Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Коломойському прийдеться до душі нова редакція «антиколомойського закону» – ЗМІ

Коломойському прийдеться до душі нова редакція «антиколомойського закону» – ЗМІ

В оновленому варіанті влада йтиме на компроміс з ексвласниками ПриватБанку

Коломойському прийдеться до душі нова редакція «антиколомойського закону» – ЗМІ
Ігор Коломойський
фото УНІАН

Після того, як МВФ відхилив урядовий законопроект №2571 про заборону повертати виведені з ринку банки екс-власникам, оновлена його версія скоротилась з початкових 98 сторінок до шести.

Як повідомляють Українські новини, наразі останньої редакції законопроєкту  на сайті Верховної ради немає, але як стверджують LIGA.net та НВ Бізнес, зміни будуть внесені до двох законів «Про банки і банківську діяльність» та «Про систему гарантування вкладів фізосіб» в статті 79 і 54 відповідно, (щодо оскарження рішень).

1. У разі визнання незаконним і скасування рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних (а далі – відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку, націоналізації), власники банку мають право на отримання компенсації.

2. Протягом шести місяців з моменту набуття чинності відповідного рішення суду НБУ, Кабмін, Фонд гарантування вкладів та колишні власники банку проводять переговори про порядок, спосіб і терміни здійснення компенсації. Якщо сторони не домовляться про порядок компенсації, суперечка переходить в український суд.

3. Загальний розмір відшкодування, яке може бути стягнуто на користь колишніх власників банку, обмежується розміром збитку, крім моральної шкоди. Але, за якими правилами та стандартами буде визначатися збиток – не уточнюється. Кабмін, нагадаємо, пропонував при визначенні суми спиратися на незалежну оцінку міжнародної аудиторської компанії.

З огляду на зміст нової версії проєкту закону, влада, фактично, йде на компроміс з колишніми власниками ПриватБанку. Версія Кабміну ґрунтувалась на принципі «компенсувати не можна, покарати», то сьогодні депутатський проект виглядає повною протилежністю: «компенсувати, не можна покарати».  При цьому проти будь-яких компромісів з Коломойським і Боголюбовим виступає як МВФ, так і екс-голова НБУ Валерія Гонтарєва, яка брала безпосередню участь у націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо: минулого тижня МВФ не погодив урядовий законопроект №2571 про заборону повертати виведені з ринку банки ексвласникам через низку спірних моментів, зокрема пункт про компенсацію.

11 грудня 2019 року Кабмін подав на розгляд Верховної Ради України законопроєкт №2571 про заборону повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам, що є однією з ключових вимог МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті