Захворіло у світі
5,837,541
Померло у світі
360,919
Вилікувалось у світі
2,437,965
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
МВФ не погодив «антиколомойський» закон, тому не варто чекати нової програми у лютому – ЗМІ

МВФ не погодив «антиколомойський» закон, тому не варто чекати нової програми у лютому – ЗМІ

Одним із спірних моментів став пункт про компенсацію

МВФ не погодив «антиколомойський» закон, тому не варто чекати нової програми у лютому – ЗМІ
фото УНІАН

Фінансовий комітет Верховної Ради змінив урядовий законопроект №2571 про заборону повертати виведені з ринку банки екс-власникам, але оновлений текст не погодив Міжнародний валютний фонд (МВФ). Про це повідомляє LIGA.net із посиланням на джерела в фінкомітеті і Національному банку (НБУ).

Документ планували поставити на голосування 6 лютого, перед прийняттям закону про ринок землі.

Із законопроекту №2571-д, запропонованого комітетом, зникли, зокрема, норми про те, що для отримання компенсації екс-власниками їх реальні збитки повинен підтвердити міжнародний аудитор, а справи банків, що лопнули – розглядатися тільки у Верховному суді.

за інформацією джеред, норму  компенсацію змінили у наступному випадку: якщо екс-бенефіціари банкрута доводять у суді неправомірність рішень НБУ про виведення з ринку або націоналізації, у них є півроку, щоб домовитися з Кабміном про відшкодування шкоди. Якщо сторони не дійдуть згоди, суму компенсації повинен визначити український суд.

Проти першої версії №2571 виступив особисто глава комітету Данило Гетманцев. Він пояснив, що частина положень законопроекту потенційно порушують Конституцію.

За його словами, комітет постарається визначитися з новою редакцією проекту до наступного пленарного тижня – 17-21 лютого. Це означає, що МВФ не затвердить нову кредитну програму для України в лютому, як очікувалося.

Як повідомлялось, раніше в Уряді наголосили, що законопроєкт №2571 – «не тільки про ПриватБанк» та не є «антиколомойським».

11 грудня 2019 року Кабмін подав на розгляд Верховної Ради України законопроєкт №2571 про заборону повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам, що є однією з ключових вимог МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті