Світові викиди СО2 в 2019 році не виросли вперше за останні три роки – МEA
Перехід на відновлювальні джерела енергії дає результати

Незважаючи на очікування, глобальні викиди вуглекислого газу, пов'язані з енергетикою, в 2019 році не зросли, а залишилися на рівні 2018 року, згідно з опублікованими сьогодні даними Міжнародного енергетичного агентства (МEA).
У 2017-2018 глобальні викиди зростали, однак в 2019 році їх рівень не змінився і склав 33 гігатонни – 33 млрд тонн, незважаючи на зростання світової економіки на 2,9%.
Це пов'язано головним чином зі скороченням викидів від виробництва електроенергії в країнах з розвиненою економікою, завдяки зростаючій ролі відновлюваних джерел – вітряних і сонячних ЕС, переходу з вугілля на природний газ і збільшення виробництва ядерної енергії.
У США рівень шкідливих викидів скоротився на 140 млн тонн, або 2,9%. У Європейському союзі їх обсяг впав на 160 млн тонн, що еквівалентно 5%, а в Японії – на 45 млн тонн (-4%).

«Тепер нам потрібно ретельно працювати, щоб 2019 рік запам'ятався як останній пік глобальних викидів, а не просто чергова пауза в зростанні», – сказав д-р Фатіх Біроль, виконавчий директор МЕА. – Для цього у нас є енергетичні технології, і ми повинні використовувати їх всі. МЕА створює грандіозну коаліцію, орієнтовану на скорочення викидів, в яку входять уряди, компанії, інвестори та всі, хто щиро зацікавлений у вирішенні кліматичних завдань».
Однак викиди СО2 продовжують зростати в країнах, що розвиваються, – за 2019 рік вони зросли майже на 400 млн тонн, причому майже 80% цього збільшення припало на країни Азії, де виробництво електроенергії з вугілля продовжує зростати.
При цьому вироблення електроенергії на вугільному паливі в країнах з розвиненою економікою скоротилася майже на 15%.
Щоб підтримати ці цілі, в червні МЕА опублікує спеціальну доповідь «Перспективи розвитку світової енергетики», в якій окреслить, як скоротити глобальні викиди вуглецю, пов'язані з енергетикою, на 1/3 до 2030 року і поставити світ на шлях досягнення довгострокових кліматичних цілей.
Агентство також проведе 9 липня в Парижі саміт МЕА з переходу на екологічно чисту енергію, на якому зберуться ключові міністри, гендиректори, інвестори та інші зацікавлені сторони.
Нагадаємо, Microsoft інвестує $1 млрд в технології очищення повітря від вуглекислого газу.
Також повідомлялося, що Данія прийме закон про скорочення викидів СО2 на 70% в найближчі 10 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].