Microsoft інвестує $1 млрд в технології очищення повітря від вуглецю

Microsoft інвестує $1 млрд в технології очищення повітря від вуглецю

Кліматичний фонд корпорації надаватиме кошти протягом чотирьох років

Microsoft інвестує $1 млрд в технології очищення повітря від вуглецю
фото Shutterstock

Корпорація Microsoft оголосила про плани інвестувати $1 млрд на підтримку компаній і організацій, що працюють над технологіями з видалення або скорочення викидів вуглецю із земної атмосфери, заявивши, що зусиль з обмеження викидів вуглецю недостатньо для запобігання катастрофічним змінам клімату. Про це пише Energy Voice.

Кліматичний інноваційний фонд компанії надаватиме кошти протягом наступних чотирьох років.

Зазначається, що Microsoft обіцяє стати «кліматично-негативною» компанією до 2030, тобто видалятиме із атмосфери більше вуглецю, ніж продукуватиме.

«Це десятиліття термінових дій для Microsoft і нас усіх», – сказав гендиректор корпорації Сатья Наделла.

Інженери, як пише видання, розробили низку способів для вловлювання вуглекислого газу, який надалі можна зберігати під землею або використовувати, наприклад, для виготовлення цементу. З огляду на те, що влади країн зараз не вводять штрафи за викиди вуглецю, наразі у компаній немає стимулів для купівлі цих технологій, і розробники намагаються перетворити їх у життєздатний бізнес. Утім більшість з них так і залишаються на демонстраційній стадії.

Наразі невідомо, які саме проєкти підтримувати Microsoft. Але, за даними видання, є низка цікавих проектів, які знаходяться на стадії розробки. Наприклад, швейцарська Climeworks  використовує багаторазову мембрану для вловлювання СО2, який проганяють вентилятори через обладнання. Потім компанія продає концентрований газ виробникам напоїв та пластмас. Інша компанія Carbon Engineering, що базується в Канаді, використовує хімічну реакцію для видалення вуглекислого газу безпосередньо з повітря, при цьому газ зберігається під землею, або використовується для виробництва палива.

Нагадаємо: Міністерство енергетики та захисту довкілля України планує запровадити податок на СО2 для підприємств, кошти з якого будуть витрачені на енергоефективні заходи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію