Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
В Японії розроблять систему, яка змушуватиме північнокорейські ракети вибухати

В Японії розроблять систему, яка змушуватиме північнокорейські ракети вибухати

Система буде порушувати радіоелектронний зв'язок ракети з базою

В Японії розроблять систему, яка змушуватиме північнокорейські ракети вибухати
фото Shutterstock

Міністерство оборони Японії має намір розробити засоби радіоелектронної боротьби проти балістичних ракет, які запускає Північна Корея, повідомила газета Sankei Shimbun, на яку посилається ТАСС.

Роботи над системою починаються цього року, однак зазначається, що їх результати можна очікувати лише через 5 років.

За даними газети, мова йде про те, щоб за допомогою потужного випромінювання порушувати обмін телеметричною інформацією між ракетою і наземною базою, звідки вона була запущена.

Передбачається здійснювати таке електронне перехоплення на ранньому етапі польоту ракети. Після втрати зв'язку з базою в неї повинен спрацювати механізм самопідриву, оскільки в Пхеньяні, як вважають японські фахівці, побоюються, що ракета, яка летить безконтрольно, може зійти з курсу і, наприклад, завдати удару по сусідньому Китаю.

На попередні розробки зі створення таких пристроїв, передає газета, в проекті держбюджету на 2020 фінансовий рік (починається 1 квітня) передбачається виділити $35 млн.

Японія має дворівневу систему протиракетної оборони. Оснащені комплексами Aegis кораблі мають на озброєнні ракети-перехоплювачі SM-3, які повинні збити балістичну ракету противника на середньому етапі траєкторії. Якщо цього зробити не вдасться, буде задіяно другий рівень ПРО з використанням систем Patriot PAC-3, здатних перехопити ракету на заключному етапі її польоту.

Нагадаємо, Японія вивела на орбіту супутник-шпигун для стеження за Північною Кореєю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті