МЗС України відкинуло план «12 кроків до миру», прийнятий в Мюнхені за участі Росії
Документ замовчує про російську агресію і передбачає зняття санкцій з Росії

Українське Міністерство закордонних справ офіційно висловило незгоду з так званим «планом мирного врегулювання» конфлікту між РФ та Україною, який було прийнято у п’ятницю в Мюнхені.
«Тези, що містяться в цьому документі, не відповідають офіційній позиції Української держави», – йдеться у коментарі МЗС, наданому «Європейській правді».
У відомстві підкреслили, що не згодні з запропонованими ідеями і наголосили, що одіозний документ не є офіційною пропозицією, яка потребує розгляду з боку держави Україна.
«Документ «12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні» – це приватна ініціатива групи політиків та експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та безпекової ситуації в Україні, зокрема збройної агресії РФ проти нашої держави», – йдеться у коментарі.
14 лютого на Мюнхенський безпековій конференції три міжнародні організації у співпраці з Російською радою з міжнародних справ оприлюднили свій план припинення війни в Україні. При цьому формуванням позиції не займалися українські організації.
Документ уникає згадок про напад Росії на Україну і стверджує, що конфлікт на Донбасі став наслідком «катастрофічних прорахунків». Так званий «мирний план» передбачає відновлення співпраці з Росією без повернення Україні Криму.
Оприлюднений документ містить кілька гуманітарних кроків, які підтримуються всіма сторонами, однак у ньому немає ключових вимог, які висувала Україна щодо повернення контролю над своїми територіями.
- Крок 1. Відновити Спільний центр контролю і координації режиму припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін. Як відомо, представники РФ покинули комісію кілька років тому.
- Крок 2. Розширити теми переговорів на рівні Нормандської четвірки і включити туди тему бойових дій, а також їх припинення.
- Крок 3. Розширення свободи пересування (запропоновано збільшити кількість пунктів пропуску).
- Крок 4. Розшук зниклих безвісти.
- Крок 5. Планування і реалізація ініціативи з розмінування.
- Крок 6. Відновлення інфраструктури Донбасу (вивчення економічного потенціалу, створення донорського фонду за участю ЄС, західних компаній). До фонду також запропоновано приєднатися Росії.
- Крок 7. Створення на Донбасі зони вільної торгівлі з іншим оподаткуванням , що стане можливістю для відновлення Донбасу.
- Крок 8. Підтримка дорожньої карти щодо санкцій (якщо сторони погоджуються на «мюнхенську ініціативу», то виконання Росією закріплених у ній пунктів може стати підставою для перегляду антиросійських санкцій).
- Крок 9. Усунення радіаційної небезпеки (вивезення радіоактивних, отруйних для екології Донбасу речовин. Вказано, що зараз на Донбасі понад 1200 таких джерел токсичності).
- Крок 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки.
- Крок 11. Підтримка та визначення сфер взаємодії між ЄС і Росією. Відзначається, що у 2020 році ЄС і Росії слід вивести співробітництво в число пріоритетів, у тому числі підтримуючи виконання Мінських угод.
- Крок 12. Запустити новий національний діалог з проблем ідентичності.
«Керівництво Мюнхенської безпекової конференції також не визнає цей матеріал офіційним документом Конференції. Текст документу було видалено з офіційного веб-сайту Конференції», – наголосили в українському МЗС.
Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський 14 і 15 лютого перебуватиме з робочим візитом у Німеччині, де візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції і проведе низку двосторонніх зустрічей.
За матеріалами eurointegration.com.ua, argumentua.com
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].