Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
МЗС України відкинуло план «12 кроків до миру», прийнятий в Мюнхені за участі Росії

МЗС України відкинуло план «12 кроків до миру», прийнятий в Мюнхені за участі Росії

Документ замовчує про російську агресію і передбачає зняття санкцій з Росії

МЗС України відкинуло план «12 кроків до миру», прийнятий в Мюнхені за участі Росії
фото DR

Українське Міністерство закордонних справ офіційно висловило незгоду з так званим «планом мирного врегулювання» конфлікту між РФ та Україною, який було прийнято у п’ятницю в Мюнхені.

«Тези, що містяться в цьому документі, не відповідають офіційній позиції Української держави», – йдеться у коментарі МЗС, наданому «Європейській правді».

У відомстві підкреслили, що не згодні з запропонованими ідеями і наголосили, що одіозний документ не є офіційною пропозицією, яка потребує розгляду з боку держави Україна.

«Документ «12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні» – це приватна ініціатива групи політиків та експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та безпекової ситуації в Україні, зокрема збройної агресії РФ проти нашої держави», – йдеться у коментарі.

14 лютого на Мюнхенський безпековій конференції три міжнародні організації у співпраці з Російською радою з міжнародних справ оприлюднили свій план припинення війни в Україні. При цьому формуванням позиції не займалися українські організації.

Документ уникає згадок про напад Росії на Україну і стверджує, що конфлікт на Донбасі став наслідком «катастрофічних прорахунків». Так званий «мирний план» передбачає відновлення співпраці з Росією без повернення Україні Криму.

Оприлюднений документ містить кілька гуманітарних кроків, які підтримуються всіма сторонами, однак у ньому немає ключових вимог, які висувала Україна щодо повернення контролю над своїми територіями.

 • Крок 1. Відновити Спільний центр контролю і координації режиму припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін. Як відомо, представники РФ покинули комісію кілька років тому.
 • Крок 2. Розширити теми переговорів на рівні Нормандської четвірки і включити туди тему бойових дій, а також їх припинення.
 • Крок 3. Розширення свободи пересування (запропоновано збільшити кількість пунктів пропуску).
 • Крок 4. Розшук зниклих безвісти.
 • Крок 5. Планування і реалізація ініціативи з розмінування.
 • Крок 6. Відновлення інфраструктури Донбасу (вивчення економічного потенціалу, створення донорського фонду за участю ЄС, західних компаній). До фонду також запропоновано приєднатися Росії.
 • Крок 7. Створення на Донбасі зони вільної торгівлі з іншим оподаткуванням , що стане можливістю для відновлення Донбасу.
 • Крок 8. Підтримка дорожньої карти щодо санкцій (якщо сторони погоджуються на «мюнхенську ініціативу», то виконання Росією закріплених у ній пунктів може стати підставою для перегляду антиросійських санкцій).
 • Крок 9. Усунення радіаційної небезпеки (вивезення радіоактивних, отруйних для екології Донбасу речовин. Вказано, що зараз на Донбасі понад 1200 таких джерел токсичності).
 • Крок 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки.
 • Крок 11. Підтримка та визначення сфер взаємодії між ЄС і Росією. Відзначається, що у 2020 році ЄС і Росії слід вивести співробітництво в число пріоритетів, у тому числі підтримуючи виконання Мінських угод.
 • Крок 12. Запустити новий національний діалог з проблем ідентичності.

«Керівництво Мюнхенської безпекової конференції також не визнає цей матеріал офіційним документом Конференції. Текст документу було видалено з офіційного веб-сайту Конференції», – наголосили в українському МЗС.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський 14 і 15 лютого перебуватиме з робочим візитом у Німеччині, де візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції і проведе низку двосторонніх зустрічей.

За матеріалами eurointegration.com.ua, argumentua.com

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті