Слабкий ріст ВВП у IV кв.-2019 пов’язаний зі зсувом часу збору врожая – Мінекономіки

Слабкий ріст ВВП у IV кв.-2019 пов’язаний зі зсувом часу збору врожая – Мінекономіки

Вплинув також негатив у промисловості

Слабкий ріст ВВП у IV кв.-2019 пов’язаний зі зсувом часу збору врожая – Мінекономіки
Фото pixabay.com

Слабкий ріст ВВП у четвертому кварталі 2019 року пов’язаний зі зсувом часу збору врожая та негативними тенденціями, які стримували випуск продукції у промисловості. Про це повідомляється на урядовому веб-порталі у п’ятницю з посиланням на міністра економіки Тимофія Милованова.

«Наприкінці року економіка дещо уповільнилася. Це було досить очікувано… Насамперед такі очікування були сформовані не зовсім типовими термінами збору врожаю зернових та інших культур», – зазначається у повідомленні.

Тепла погода призвела до ранніх зборів, у результаті чого на відміну від 2018 року основний збір врожаю зернових прийшовся на ІІІ квартал. 

Крім того, за його словами, була низка чинників, що впливали на зниження обсягів випуску у промисловості в ІV кварталі. Зокрема, впливали негативні тенденції на зовнішніх ринках: суттєво впали ціни на чорні метали – у середньому на 10-15% порівняно з 2018 роком. У результаті металургійне виробництво зменшилося на 3,1% за рік (на 10% у грудні), що мало найбільший внесок у загальне падіння промисловості.

Крім того, вплинули на промисловість проблеми з інфраструктурою: виникали постійні «вузькі місця» як портах, так і на під’їзді до них залізничним та автомобільним транспортом.

З рештою, теплі погодні умови скоротили попит на енергоресурси: падіння в постачанні електроенергії, газу та пари склало на 4,1% (і на 15,7% у грудні). 

«Негативний вплив цих факторів суттєво підсилювався зниженням цінової конкурентоспроможності вітчизняних підприємств через зміцнення обмінного курсу та високі темпи підвищення зарплат внаслідок високої конкуренції між роботодавцями на ринку праці», – зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося, ріст реального ВВП у IV кварталі 2019 року уповільнився до 1,5%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло