Захворіло у світі
1,002,159 осіб
Померло у світі
51,485 осіб
Вилікувалось у світі
208,949 осіб
Захворіло в Україні
897 осіб
Померло в Україні
22 осіб
Вилікувалось в Україні
19 осіб
Mastercard розробляє технологію оплати транспортних квитків по ході пасажира

Mastercard розробляє технологію оплати транспортних квитків по ході пасажира

В кожної людини є унікальні біометричні характеристики, які можна використати в технологіях

Mastercard розробляє технологію оплати транспортних квитків по ході пасажира
фото pixabay.com

Mastercard хоче створити нову систему платежів на основі біометричних даних. Основою можуть виступити дані про ходу, серцебиття і видимі судини кровоносної системи людей, розповів президент з кібернетичних та інтелектуальних рішень Mastercard Аджай Бхалла, на якого посилається Forbes.

За його словами, платіжна система веде переговори з операторами громадського транспорту про впровадження нових технологій для оплати проїзду.

Бхалла пояснив, що Mastercard вважає всі ці характеристики унікальними для кожної людини.

«Те, як ви тримаєте телефон, біля якого вуха, і як ваші пальці торкаються кнопок – все це унікальне. Ми тестували технології розпізнавання людей по серцебиттю, судинах і ході», – сказав топ-менеджер.

Як зазначає Marketwatch, найбільш незвичайна з перерахованих ідей – це розпізнавання людей по ході. Mastercard пропонує встановити на турнікети камери, які будуть ідентифікувати пасажирів. Як тільки система розпізнає людину, вона пропустить її через турнікет і спише гроші за проїзд з прив'язаної карти або зі спеціального позичкового рахунку.

Для розпізнавання по серцебиттю, як розповів Бхалла, можна буде використовувати спеціальні напульсники, які люди будуть носити на руці. Як Mastercard планує розпізнавати людей за сіткою судин, він не уточнив.

Раніше The Wall Street Journal з посиланням на джерела писала, що найбільший в світі інтернет-ритейлер Amazon планує створити платіжні термінали, які дозволять розплачуватися за покупки долонею замість банківської карти або смартфона.

За словами джерел видання, Amazon збирається встановити нові термінали в кафе, ресторанах фаст-фуду та інших торгових точках. Технологія передбачає, що під час першого використання терміналів люди відсканують долоні і прив'яжуть біометричні дані до свого банківського рахунку. Після цього вони вже зможуть розплачуватися за покупки одним дотиком.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію