The Boring Company завершила прокладку першого тунелю під Лас-Вегасом
Компанія нарешті прорила тунель протяжністю 1,3 км

Тунель з'єднав Південний зал виставкового центру, в якому щороку проводиться найбільша виставка електроніки CES, з новим Західним залом, розташованим в іншій частині кампусу, за 15 хвилин їзди на машині. Підземна дорога, за словами Ілона Маска, дозволить дістатися з однієї точки в іншу за одну хвилину. Почати свою роботу дорога повинна через рік – в січні 2021 року до наступної виставки CES, передає HighTech Plus з посиланням на Engadget.
Компанія Ілона Маска завершила риття першого з двох тунелів, запланованих під кампусом виставкового центру Лас-Вегаса площею 80 гектарів. Земляні роботи почалися в листопаді минулого року, закінчення було намічено на кінець січня 2020. The Boring Company повідомила про те, що, нарешті, прорила тунель протяжністю 1,3 км, коротким твітом: «Прорив!»
Breakthrough! https://t.co/vJ7Jmz2nNb
– The Boring Company (@boringcompany) February 14, 2020
Бурильна установка працювала на глибині 12 метрів під землею. Тепер її розберуть і відвезуть до точки старту, щоб почати прокладку другого тунелю, паралельного першому.
Всього планується побудувати три станції, по одній на кожному кінці дороги і одну посередині. Між ними зі швидкістю до 250 км/год курсуватимуть автономні капсули, побудовані на базі електромобілів Tesla Model 3 або Model X місткістю 16 осіб. О першій годині вони зможуть перевозити до 4400 пасажирів.
Вартість проекту – $52,5 млн. Всього ж виставковий центр Лас-Вегаса витратить на модернізацію свого виставкового комплексу $1,5 млрд.
Якщо будівництво завершиться успіхом, інноваційну транспортну систему можуть розширити до інших районів міста, в тому числі, до міжнародного аеропорту.
У компанії вже є один добудований тунель біля штаб-квартири SpaceX в Хоторні довжиною 3,4 км. Інший проект – в Чикаго – загальмувався через складну політичну обстановку в місті. Також через інженерні проблеми застопорилося будівництво тунелю, який мав з'єднати Вашингтон з Балтімором.
Нагадаємо, Ілон Маск обіцяє відкрити перший надшвидкісний тунель вже в 2020 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].