Facebook може заплатити $9 млрд штрафу за податкові махінації в Ірландії

Facebook може заплатити $9 млрд штрафу за податкові махінації в Ірландії

В Ірландії значно нижча ставка корпоративного податку, ніж у США

Facebook може заплатити $9 млрд штрафу за податкові махінації в Ірландії
фото Shutterstock

Податкове управління США (IRS) подало позов до суду на компанію Facebook, яку звинуватило в несплаті податків на $9 млрд, повідомляє Reuters.

В управлінні вважають, що Facebook перевела прибуток в Ірландію, щоб уникнути підвищення податків у США. Зокрема, відомство стверджує, що компанія занизила вартість інтелектуальної власності, яку продала своїй дочірній компанії в Ірландії в 2010 році за $6,5 млрд.

Зрештою Facebook заплатила корпоративний податок в Ірландії за ставкою 12,5%, в той час як в США компанії довелося б заплатити 35%.

IRS звинуватила найбільшу в світі соцмережу в тому, що вона «намагалася принизити вартість нематеріальних активів для цілей трансфертного ціноутворення».

У Facebook пояснюють, що низька оцінка пов'язана ризиками через міжнародну експансію перед IPO. У 2010 році у компанії «не було доходів від мобільної реклами, її міжнародний бізнес тільки зароджувався, а цифрові рекламні продукти були неперевіреними», заявив представник соцмережі.

«Дочки» Facebook платять роялті материнській компанії за доступ до торгової марки, користувачів і технологій платформи.

З 2010 до 2016 року Facebook Ireland виплатила американській Facebook понад 14 млрд доларів у вигляді роялті, йдеться в позові.

Якщо суд задовольнить позов IRS, Facebook змушена буде виплатити $9 млрд, а також відсотки і штраф. Судовий процес триватиме 3-4 тижні.

Нагадаємо, Facebook погодилася сплатити штраф у $644 000 через скандал з Cambridge Analytica.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті