В Раді розповіли скільки ІТ-галузь має приносити до держбюджету

В Раді розповіли скільки ІТ-галузь має приносити до держбюджету

В Комітеті ВР з питань цифрової трансформації вважають, що Україна вже скоро може стати не аграрною, а технологічною країною

В Раді розповіли скільки ІТ-галузь має приносити до держбюджету
фото pixabay.com

В Україні має втричі збільшитись кількість IT-спеціалістів, а сама галузь має приносити в бюджет $13 мільярдів на рік. Про це у Запоріжжі під наради Комітету ВР з питань цифрової трансформації сказала перша заступниця комітету Кіра Рудик, повідомляє Укрінформ.

«IT-галузь швидко зростає і на минулий рік, це була вже друга, за експортом, галузь у нашій країні. Ми аграрна країна і в нас є всі шанси, щоб через деякий час стати з аграрної країни технологічною. Що треба зробити щоб цього досягти? По-перше, збільшити дохід від експорту до $13 мільярдів на рік», – сказала вона.

За даними Рудик, за підсумками 2019 року дохід склав близько $5 мільярдів.

Другим завданням є збільшення кількості спеціалістів зі 160 – 250 тисяч до 650 тисяч осіб. Це важливо тому, що IT – це один з напрямків, де людина своїм власним розумом може чесно, прозоро заробляти гроші та залучати інвестиції.

Влада є має всіляко стимулювати IT-компанії, а не збільшувати IT-податки.

Як раніше повідомлялось, за словами заступника комітету цифрової трансформації Олександра Федієнка, через 2-3 роки в Україні покриття 4G становитиме близько 80%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті