Держекоінспекція виставила претензії до Ладижинської ТЕС (ОНОВЛЕНО)

Держекоінспекція виставила претензії до Ладижинської ТЕС (ОНОВЛЕНО)

Найбільша претензія на 3,4 млн грн

Держекоінспекція виставила претензії до Ладижинської ТЕС (ОНОВЛЕНО)
Фото: Олександр Грінченко / commons.wikimedia.org

Державна екологічна інспекція виставила претензії до «Ладижинської ТЕС» (група ДТЕК). Про це повідомляється на сторінці тимчасово виконуючого обов’язків голови Держекоінспекції Єгора Фірсова у понеділок.

«Інспектори встановили, що підприємство перевищило ліміти водокористування… Підприємству буде виставлено претензії, найбільша з яких на 3,4 млн грн», – зазначається у повідомленні.

У повідомленні нагадується, що Держекоінспекція виконує доручення прем'єр-міністра по перевірці найбільших підприємств-забруднювачів.

Як повідомляє пресслужба підприємства, перевірка тривала 20 днів – з 10.02.2020 по 21.02.2020.

За результатами перевірки Держекоінспекція надала акт, де зафіксовані порушення. Основним зауваженням інспекторів Держекоінспекції стало неекономне використання водних ресурсів та заподіяння шкоди державі у розмірі 3,4 млн грн. через відсутність зафіксованих обсягів на використання води турбіною ГЕС.

«На момент отримання дозволу на водокористування ТЕС надавала відповідні розрахунки по обсягам води. Однак через реформування системи дозвільних органів у сфері водокористування подані обсяги просто не були зазначені у дозволі. При цьому факт сплати ТЕС рентної плати за фактично використаний обсяг води виключає ознаки порушення та заподіянняшкоди державі», – йдеться у повідомленні.

Свої обґрунтовані зауваження, як зазначає пресслужба, ТЕС додала до Акту перевірки. Інших суттєвих порушень не виявлено оскільки «Ладижинська» ТЕС працює в межах та з дотриманням природоохоронного законодавства.

Як повідомлялося, Держекоінспекція у лютому виявила порушення під час перевірки ПрАТ ММК Ілліча.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло