НБУ підписав меморандум про співпрацю для перевірки інформації про бенефіціарів

НБУ підписав меморандум про співпрацю для перевірки інформації про бенефіціарів

Приєдналися також міжнародний фонд Відродження та YouControl

НБУ підписав меморандум про співпрацю для перевірки інформації про бенефіціарів

Національний банк України (НБУ) спільно з іншими державними органами та громадськими організаціями підписав меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників. Про це повідомляється на веб-сайті НБУ у понеділок 24 лютого.

«Для досягнення цієї мети буде створена Транснаціональна електронна лабораторія (TeЛАБ). Це офіційна платформа для комунікації та тестування інноваційних технологій між урядовими структурами, громадськими організаціями, бізнесом та експертами на міжнародному рівні, що працюватиме на засадах електронного офісу», – зазначається у повідомлені.

Меморандум укладено строком на три роки. Співпраця між сторонами буде спрямована на протидію корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, що пов’язані з фіктивною діяльністю компаній.

Крім Нацбанку, такі зобов’язання взяли на себе також Міністерство юстиції, Міністерство цифрової трансформації, Держфінмоніторинг, ДП «Національні інформаційні системи». Серед партнерів від громадського сектору – громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна», громадська організація «Разом проти корупції», Open Up Ukraine, YouControl, Міжнародний фонд «Відродження», OpenOwnership, Innovating Governance Association (Австрія).

Як повідомлялося, НБУ спростив доступ силовиків до банківської інформації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло