Експорт українського IT за 2019 рік зріс на 30%

Експорт українського IT за 2019 рік зріс на 30%

Експорт комп’ютерних послуг за минулий рік перевищив виручку від експорту пшениці

Експорт українського IT за 2019 рік зріс на 30%
фото pixabay.com

Згідно з даними платіжного балансу України, експорт комп’ютерних послуг у 2019 році зріс на 30,2% порівняно з попереднім роком і склав $4,17 млрд. Про це повідомляє пресслужба IT Ukraine Association.

Експорт українського IT за 2019 рік зріс на 30%

Обсяг сплачених до держбюджету України податків та зборів відповідно збільшився на 28% і становить 16,7 млрд грн. Галузь інформаційних технологій України продовжує стрімко зростати. У 2019 році надходження податкових платежів та єдиного соціального внеску від IT-індустрії сягнули 16,7 млрд грн порівняно з 13 млрд грн у 2018 році.

Експорт українського IT за 2019 рік зріс на 30%

IT Ukraine Association зазначає, що експорт комп’ютерних послуг, який становить $4,17 млрд, перевищує виручку від експорту пшениці ($3,65 млрд).

«Щорічно IT-експорт зростає на 20-25%. Щоб зберегти поточні темпи росту на тлі гострої світової конкуренції за таланти, перш за все, потрібен виважений підхід держави до перегляду існуючих податкових моделей і розвиток ІТ-освіти», – зазначив Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації  «ІТ України».

Чинником зростання українського IT-експорту, за його словами, є, перш за все, високий попит глобального ринку на IT-рішення і збереження контрактної моделі при взаємодії компаній та ІТ-фахівців.

IT Ukraine Association – це найбільший пул сервісних та продуктових ІТ-компаній в Україні, які сукупно формують 50% всієї експортної виручки ІТ-галузі в Україні та об’єднують 27% українських IT-фахівців. Асоціація працює на ринку вже понад 15 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло